Rekuperacja Wrocław

Jako firma ASK wykonujemy profesjonalny montaż rekuperacji na terenie Wrocławia, Krakowa, Katowic, Rzeszowa oraz w okolicach. Oferujemy rekuperatory wysokiej jakości.

Jeżeli chcieliby Państwo otrzymać bezpłatną ofertę, dopasowaną do projektu domu, serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 12 346 16 42 lub wysyłając e-mail na adres zapytania@rekuperatory-ask.pl

Rekuperacja to same zalety!

Czym właściwie jest rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej polegający na dostarczaniu do wszystkich pomieszczeń czystego powietrza, przy jednoczesnym usuwaniu z nich powietrza zanieczyszczonego. Powietrze zużyte oddaje energię do świeżego powietrza, co powoduje jego ogrzanie. Obie masy powietrza nie mieszają się ze sobą. Wentylacja mechaniczna zapewnia naprawdę wiele korzyści.

Dlaczego warto zamontować rekuperację?

Rekuperacja to mniejsze koszty ogrzewania

Nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenie pozwala nam stwierdzić, że dzięki rekuperacji można oszczędzić nawet do 50% kosztów ogrzewania domu. Sprawdź i przekonaj się sam, że różnica jest naprawdę widoczna. Dodatkowo, dzięki rekuperacji, można odzyskać nawet do 90% ciepła.

Odpowiednia wentylacja

Już nie musisz otwierać okien ani wietrzyć domu, ponieważ rekuperacja dostarczy Tobie i Twojej rodzinie świeże powietrze. Przy zamontowanej rekuperacji znika problem wilgoci w całym domu. Nie musisz się już martwić zaparowanymi szybami w łazience oraz brzydkimi zapachami z kuchni.

rekuperacja Rzeszów

Czyste, nawilżone powietrze

Rekuperacja zapewnia dostęp do świeżego powietrza bez wychodzenia z domu. Bez względu na porę roku, urządzenie dostarcza czyste powietrze. Dodatkową zaletą jest brak uciążliwych owadów w domu.

Ciekawostka: Montując dodatkowo Gruntowy Wymiennik Ciepła można wstępnie schłodzić lub ogrzać powietrze, które trafia do rekuperatora.

Brak wilgoci, grzybów oraz pleśni

Wilgoć, pleśń lub grzyby to zmora wielu inwestorów. Jest na to skuteczne rozwiązanie! Rekuperator może zostać wyposażony w dodatkowe filtry, które mają za zadanie usunąć szkodliwe alergeny. Takie rozwiązanie jest pomocne dla domowników, którzy borykają się z alergiami. Dodatkowo filtry są pomocne w walce z uporczywym smogiem, z którym borykają się szczególnie mieszkańcy południowej Polski.

Komfortowy sen

Dzięki urządzeniu do rekuperacji, dom stanie się bezpieczną, czystą oazą dla całej rodziny. Brak szkodliwych wirusów, grzybów oraz pleśni zapewni lepsze zdrowie oraz spokojniejszy i bardziej komfortowy sen.

Jakie są koszty instalacji?

Oferta na wykonanie rekuperacji dopasowywana jest indywidualnie dla każdego klienta. Po otrzymaniu od Państwa niezbędnych informacji na temat projektu domu oraz etapu budowy, nasz zespół inżynierów opracowuje szczegółową wycenę, obejmującą koszty montażu instalacji oraz różne warianty urządzeń.

Chciałbyś otrzymać bezpłatną wycenę? – wypełnij formularz

Po wysłaniu oferty proponujemy skorzystanie z bezpłatnego i niezobowiązującego spotkania.

Dostępne są 3 opcje:

  • w formie wideokonferencji
  • w naszym biurze
  • na miejscu budowy

Podczas spotkania podpowiemy między innymi, w jaki sposób mogą Państwo oszczędzić czas i koszty podczas wykonywania prac budowlanych, aby jak najlepiej wykorzystać instalacje energooszczędne.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje wykonanie oferty?

Oferta oraz konsultacja w ASK jest bezpłatna.
Dodatkowo bezpłatnie udostępniamy schemat otworów oraz pakiet materiałów pomocnych przy planowaniu instalacji energooszczędnych.

Jak przygotować dom pod rekuperację?

Planując montaż rekuperacji, pewne działania mogą Państwo wykonać z wyprzedzeniem. Należą do nich między innymi:
Rezygnacja z budowy niektórych kominów
Wykonanie otworów w stropie
Rezygnacja z podwieszanych sufitów na rzecz posadzek o odpowiedniej grubości
Przygotowanie fundamentów pod GWC

Zobacz artykuł Przygotowanie domu pod rekuperację

Kiedy montować rekuperację?

Najlepsza pora na montaż wentylacji mechanicznej to stan surowy otwarty lub zamknięty. Warto zadbać także o przyłączenie energii elektrycznej. Wszystkie szczegóły warto jednak ustalić jak najwcześniej, aby zredukować koszty.

Rekuperacja w domu zamieszkanym?

Zamontowanie rekuperacji w domu zamieszkanym wiąże się z większą ilością pracy, ale nie jest niemożliwe. Więcej szczegółów udzielą nasi inżynierowie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Czy mogę ubiegać się o dofinansowanie?

TAK. Więcej informacji w tej sprawie chętnie udzieli nasz doradca.
Jeśli chcieliby Państwo cieszyć się czystym i świeżym powietrzem każdego dnia płacąc mniejsze rachunki za prąd – rekuperacja będzie idealnym wyborem!

Jesteśmy dostępni:
12 346 16 42
zapytania@rekuperatory-ask.pl