Rekuperacja Bielsko – Biała

W tym miejscu chcieliśmy podać dokładną liczbę rekuperatorów zamontowanych w okolicach Bielska – Białej, ale przez 21 lat naszej działalności już straciliśmy rachubę.

Rekuperacja to zaawansowany system wentylacji mechanicznej, którego celem jest zadbanie o świeże powietrze w całym domu. Zużyte powietrze jest usuwane z pomieszczenia, a dostarczane jest przefiltrowane i wolne od toksyn.

Jak działa system rekuperacji?

Całość procesu odbywa się poprzez rozprowadzone po całym domu kanały wentylacyjne. Pracę wykonuje także wymiennik ciepła, gdzie dochodzi do wymiany energii między oba strumieniami powietrza. Powietrze jest ogrzewane bez dodatkowego wspomagania.

W domach energooszczędnych rekuperacja to obowiązek.

Rekuperator składa się z:

 • Wymiennika ciepła: krzyżowy, przeciwprądowy lub obrotowy (serce całego układu, tu następuje odzyskiwanie energii)
 • Filtrów (ich zadaniem jest wyłapywanie szkodliwych alergenów, pyłów, bakterii)
 • Wentylatorów (nawiewny i wywiewny, sterowane automatycznie)
 • Wyposażenia dodatkowego (na przykład nagrzewnicy, czujników zabrudzenia filtrów, nawilżacza)
 • Systemu sterowania (reguluje pracę wentylatorów)
 • Obudowa (odpowiednio zaizolowana, ograniczająca poziom hałasu urządzenia)

Oszczędność energii, świeże powietrze, mniejsze rachunki

Dzięki rekuperacji możesz cieszyć się czystym powietrzem każdego dnia. Oddychanie bez szkodliwych alergenów, pyłów, kurzu i roztoczy to idealna opcja dla alergików oraz osób cierpiących na problemy z oddychaniem. Smog występujący na południu Polski, także w Bielsku – Białej, to niebezpieczne zjawisko. W trosce o swoje zdrowie pomyśl o rekuperacji.

Rekuperacja to kapitał na przyszłość

Rosnąca inflacja daje się we znaki szczególnie inwestorom, którzy już rozpoczęli budowę. Chociaż zakup urządzenia stanowi wydatek, to jednak biorąc pod uwagę oszczędności już od pierwszego miesiąca użytkowania, ostateczna kalkulacja zawsze wyjdzie na plus. Dom wyposażony w rekuperację posiada większą wartość rynkową.

Zdrowy i głęboki sen

Dlaczego można powiedzieć, że rekuperacja zapewni wyższą jakość snu? Po pierwsze dzięki temu, że powietrze w sypialni jest odpowiednio nawilżone i rześkie, nie panuje w niej duszność i lepiej się oddycha. Po drugie specjalne filtry wyłapują owady takie jak muchy czy komary, które nie latają nad uchem, zakłócając sen.

Mniejsze wydatki na realizację budowy

Jak to możliwe? Warto wiedzieć, że decydując się na zakup systemu rekuperacji, już na wstępnym etapie budowy należy zrezygnować z montowania kominów wentylacyjnych. To już z pewnością pierwsze oszczędności.

Poza tym podwieszane sufity warto zamienić na posadzki o odpowiedniej grubości.

Oprócz tego podpisując umową z ASK, projekt otrzymujesz gratis.

Nasz inżynier dokładnie wyjaśni, gdzie najlepiej umieścić rekuperator, co pomoże zaplanować rozmieszczenie pomieszczeń.

Rekuperacja to same zalety

 • Ekonomiczne planowanie budowy
 • Lepsza jakość powietrza w swoim otoczeniu
 • Troska o zdrowie całej rodziny
 • Wsparcie dla planety
 • Brak uciążliwych zapachów
 • Brak wilgoci, grzybów oraz pleśni
 • Inwestycja na przyszłość
 • Energooszczędny dom

 

 

Czy rekuperator musi znajdować się w kotłowni?

Nie. Istnieje kilka miejsc, gdzie można zlokalizować urządzenie. Jeśli nie chcesz budować specjalnie kotłowni, to rekuperator może także znajdować się na strychu, w piwnicy lub w garażu. O dodatkowe szczegóły zapytaj naszych inżynierów.

Moje dziecko jest alergikiem - czy rekuperator to dobry plan?

Można wręcz powiedzieć, że idealny. Dlaczego? Filtry wysokiej klasy zapobiegają dostawaniu się do wnętrza domu czynników wywołujących alergię. Do takich szkodliwych alergenów należą pyły, kurz, roztocza, wirusy, bakterie, wilgoć, grzyby oraz pleśń. Dzięki systemowi rekuperacji domownicy mogą oddychać czystym, przefiltrowanym powietrzem, bez obaw o chorobę.

Czy mogę spotkać się z przedstawicielem ASK na miejscu budowy?

Oczywiście. Spotkanie na budowie to jedna z opcji, którą oferujemy naszym klientom. Najlepiej, gdy budowa jest na etapie stanu surowego otwartego lub zamkniętego. Inne warianty to spotkanie w naszym biurze lub w formie indywidualnej wideokonferencji.

Czy firma ASK Energooszczędne Instalacje zajmuje się tylko rekuperacją?

Nie, działamy kompleksowo i na wielu płaszczyznach. Oprócz instalacji rekuperacji oferujemy także możliwość współpracy pod kątem:

 • Pompy ciepła
 • Klimatyzacja
 • Elektryka
 • Panele fotowoltaiczne
 • Ogrzewanie podłogowe
Czy można otrzymać dotację na zakup urządzenia do rekuperacji?

Uruchomiony już od jakiegoś czasu rządowy Program Czyste Powietrze obejmuje zakup i montaż instalacji rekuperacji. Dofinansowanie obejmuje także szereg innych instalacji, dlatego warto dowiedzieć się więcej szczegółów u naszego doradcy.

rekuperacja Bielsko – Biała ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56