Rekuperacja Kłodzko

Kłodzko to piękne miasto z wieloma zabytkami. Niepokojący jest jednak poziom smogu nad miastem. Ochroń się przed wszystkimi zanieczyszczeniami i zamontuj w swoim domu rekuperację z ASK.

Dlaczego warto wybrać rekuperację?

Rekuperacja ma korzystny wpływ na zdrowie całej rodziny oraz na stan budynku mieszkalnego.

Rekuperacja sprawdzi się wtedy, gdy dom jest nieszczelny, na przykład przy starej stolarce okiennej i drzwiowej. Przez te miejsca oraz komin ucieka ciepło, dlatego zimą ogrzewanie chodzi z większą mocą, a to z kolei generuje większe rachunki za prąd.

Wentylacja mechaniczna to prosty i intuicyjny system polegający na stałej wymianie powietrza zużytego na powietrze świeże.

Zakładając rekuperację możesz zyskać:

 • Niższe koszty budowy
 • Lepsze samopoczucie
 • Brak zaparowanych szyb
 • Przyjemny mikroklimat
 • Mniejsze ryzyko alergii
 • Niższe rachunki za ogrzewanie
 • Wsparcie planety

Wilgoć, pleśń, grzyb – z tym poradzi sobie rekuperacja

Jesteś mieszkańcem miejscowości Kłodzko i planujesz montaż rekuperacji? To znakomity pomysł! W mieszkaniach lub domach, w których panuje wilgoć, można wyczuć charakterystyczny zapach. Chociaż istnieją różne domowe sposoby skuteczne w walce z tym problemem, to jednak żaden nie poradzi sobie z tym tak dobrze, jak rekuperacja. Nie musisz obawiać się rozwoju pleśni oraz grzybów, ponieważ system rekuperacji dostarcza czystego powietrza każdego dnia, przez dwanaście miesięcy w roku.

Wspierasz ochronę środowiska

Rekuperacja nie wytwarza szkodliwych substancji, toksyn ani oparów. Jest to produkt wysoce energooszczędny, dlatego montując w swoim domu rekuperację, przyczyniasz się do wsparcia planety i ochrony powietrza w twojej okolicy.

Brak uciążliwych owadów

Znasz to uczucie, gdy próbujesz zasnąć po ciężkim dniu i nagle koło ucha zaczyna coś brzęczeć? Filtry, w które możesz dodatkowo wyposażyć rekuperację, sprawnie rozprawią się z niechcianymi gośćmi. Ponadto świeżość powietrza sprawi, że twój sen będzie o wiele bardziej komfortowy niż spanie przy otwartym oknie. Nie będziesz narażony na hałasy dobiegające z ulicy, szczególnie gdy mieszkasz na większym osiedlu.

Konsekwencje zanieczyszczonego powietrza to:

 • Ból głowy
 • Podrażnienie nosa i gardła
 • Alergia
 • Wilgoć i pleśń
 • Powolne niszczenie konstrukcji domu

Miasto Kłodzko w trakcie każdego sezonu grzewczego zmaga się z uciążliwym smogiem. Systemy rekuperacji pozwalają zredukować ilość wydalanych do atmosfery spalin, dzięki czemu w wymiernie przyczyniają się do redukcji szkodliwego zjawiska smogu.  Rekuperator spełni swoją funkcję przez cały rok. Wiosną i latem pozbędzie się pyłków, owadów i wzmocni działanie klimatyzacji, a jesienią i zimą będzie wsparciem dla systemu ogrzewania i zadba o odpowiedni poziom nawilżenia.

 

 

Czy mogę założyć rekuperację, jeśli posiadam w domu kominek?

Tak. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w kominek bez zamkniętej komory spalania. Masy powietrza wprawione w ruch bardzo dobrze rozprowadzą ciepło, jakie wcześniej wytworzy kominek. Z powodzeniem można korzystać z obu instalacji, aby komfort życia był na wysokim poziomie.

W jakie akcesoria dodatkowe można wyposażyć system rekuperacji?

Do całego systemu istnieje wiele elementów dodatkowych, które możesz zakupić. Są to:

 • Filtr wstępny (wspomaga działanie filtrów)
 • Filtr przeciw smogowy (oczyszcza powietrze ze smogu)
 • Oczyszczacz powietrza
 • Nawilżacz powietrza
 • Gruntowy Wymiennik Ciepła (wstępna obróbka termiczna powietrza)
 • Moduł sterowania (do systemu SmartHome)
Co nie wchodzi w zakres oferty wysyłanej przez ASK?

Wycena przygotowana przez inżyniera firmy ASK Energooszczędne Instalacje nie obejmuje montażu kabla do sterownika, instalacji elektrycznej oraz przyłącza kanalizacyjnego do odpływu skroplin.

W zakres oferty wchodzi bezpłatne spotkanie online, w biurze, na budowie.

Ile kosztuje oferta z ASK?

Wstępną wycenę otrzymasz w automatycznie wysyłanej wiadomości, gdy wypełnisz krótki formularz na naszej stronie. Aby otrzymać bezpłatną ofertę dopasowaną do projektu domu, należy podać więcej informacji (etap budowy, lokalizacja, nazwa projektu).

Na jakie oszczędności mogę liczyć montujące rekuperację?

Pierwszy zysk zauważysz już w początkowym etapie budowy, gdy będziesz mógł zrezygnować z budowania kominów wentylacyjnych. Poza tym nie musisz instalować okien z nawiewnikami powietrza, tylko możesz zdecydować się na solidniejsze przeszklenia. Oprócz tego wykonując profesjonalny projekt rekuperacji, sam zdecydujesz, gdzie najlepiej umieścić kanały wentylacyjne, aby świeże powietrze zostało wtłoczone do każdego pomieszczenia w domu.

Rekuperacja Kłodzko – obsługujemy firmy oraz klientów indywidualnych. 

rekuperacja Kłodzko ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56