Rekuperacja Katowice

Oferujemy profesjonalne rekuperację w Katowicach i okolicach Katowic. Jeżeli chcesz otrzymać najlepszą ofertę rekuperacji na rynku to prosimy o kontakt z naszym ekspertem Danielem wysyłając zapytanie na e-mail daniel@rekuperatory-ask.pl lub telefonem 692 439 887. Zapraszamy do współpracy.

Rekuperacja to instalacja, która jest mechaniczną wentylacją budynku. Dostarcza świeże powietrze do pomieszczenia, a zużyte wyciąga na zewnątrz. Jest energooszczędna. Podczas sezonu grzewczego przy wymianie mas powietrza jednocześnie ogrzewa je, zmniejszając ilość potrzebnego prądu. Ogranicza też straty ulatującego ciepła. Może być stosowana w domach, budynkach wielorodzinnych oraz miejscach użyteczności publicznej. Jednak to nie tylko wentylacja – zamontowane filtry mają funkcję oczyszczającą, minimalizują ilości wnikającego kurzu i brudu oraz wlatujących insektów.

Zalety rekuperacji

Przyjazna dla środowiska instalacja dba o stałą wymianę powietrza. Jonizuje je i eliminuje bakterie, wirusy i alergeny. Nie pozwala na dostawanie się do środka brudu i owadów. Reguluje poziom wilgoci w pomieszczeniach, a co za tym minimalizuje ryzyko powstawania grzybów i pleśni. Długotrwałe oddychanie i przebywanie w zanieczyszczonej przestrzeni może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, można więc śmiało stwierdzić, że rekuperacja dba także o prawidłową wydolność dróg oddechowych.

Montaż

Aby rekuperacja mogła spełniać swoje zadania, musi być prawidłowo zaprojektowana. Najlepiej uwzględnić jej instalację już na etapie planowania budowy domu. Ważne jest wstawienie szczelnych okien i drzwi. Istotny jest także wybór samego urządzenia, a konkretnie dobór mocy do zaistniałych potrzeb i jak największy odzysk ciepła. Montaż rozpoczyna się już na etapie stanu surowego zamkniętego. System wentylacyjny powinien posiadać swój plan inżynierski, uwzględniający m.in. kanały i przewody wentylacyjne. Prace nad nim muszą postępować zgodnie z tym projektem.

Firma instalacyjna

Rekuperacja zyskuje coraz więcej zwolenników, a co za tym idzie – jest duża konkurencja na rynku wśród jej instalatorów. Nie warto się tu kierować ceną. Jest to inwestycja na lata, dbająca o prawidłową wentylację w pomieszczeniach, a pośrednio i o zdrowie użytkowników. Dobrze jest więc wybrać sprawdzonego wykonawcę, profesjonalnego, potrafiącego pomóc w wyborze i wykonującego montaż zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem. W Katowicach wiodącą firmą w dziedzinie rekuperacji jest ASK Energooszczędne Instalacje. Oferuje całościowe usługi, od przygotowania do realizacji projektu, a wieloletnie doświadczenie jest gwarancją wysokiej jakości wykonywanych prac.

 

 

Czy instalujecie systemy ASK wyłącznie w Katowicach?

Nie, montujemy systemy w całym regionie południowej Polski, głównie w województwie małopolskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Z kolei projektujemy i dystrybuujemy urządzenia na terenie całego kraju oraz za granicą.

Czy można połączyć rekuperację z klimatyzacją?

Tak, pod warunkiem rozprowadzenia instalacji dostarczającej powietrze do i z pomieszczeń. Systemy te dobrze się ze sobą uzupełniają, zwłaszcza latem. Jest to energooszczędne rozwiązanie, zapewniające odzysk ciepła.

Gdzie montuje się rekuperator?

Najlepszym miejscem będą pomieszczenia gospodarcze, jednak nie ma to znaczenia, jeśli zostanie zachowany łatwy i szybki dostęp do urządzenia, w celu wykonania serwisu czy czyszczenia.

Czy instalacja pompy ciepła wymaga specjalnego projektu?

Nie, jednak lepiej i łatwiej uwzględnić instalację już na etapie projektu budowy domu. Pozwoli to na swobodne rozplanowanie całego systemu i przygotowanie miejsca.

Jak dobrać moc grzewczą pompy ciepła?

Moc grzewcza pompy ciepa powinna być zbliżona do zapotrzebowania budynku na ciepło. Można je oszacować za pomocą wskaźników: 50 W/m2 dla domów z dobrą izolacją, 70 W/m2 dla domów o średniej izolacji. Można również obliczyć zgodnie polską normą PN-EN 12831, dla temperatury minimalnej obowiązującej w danej strefie klimatycznej.

Jaki jest czas życia pompy ciepła?

Pod warunkiem dbania o instalację, regularnego serwisowania i wymianie materiałów eksploatacyjnych, pompy ciepła zazwyczaj służą od 15 do 25 lat.

Czym się różni wentylacja od klimatyzacji?

Wentylacja polega głównie na dostarczeniu powietrza z zewnątrz do pomieszczenia i usunięciu zużytego, bez wpływu na parametry tego powietrza. Klimatyzacja z kolei ma utrzymać odpowiednie, ustalone warunki, takie jak temperatura czy wilgotność.

Co to jest COP i EER?

COP to współczynnik wydajności, a EER to wskaźnik efektywności energetycznej. Oba opisują efektywność klimatyzatorów, dzięki stosunkowi ogrzewania bądź chłodzenia do ilości potrzebnej energii.

Czy opłaca się instalacja fotowoltaiki?

Fotowoltaika to sprawdzona i bardzo wydajna technologia. Koszt prądu z sieci energetycznej wciąż wzrasta, a ceny wytwarzania paneli fotowoltaicznych maleją. Rośnie za to wydajność ich ogniw. Oprócz wytwarzania energii, podnoszą wartość nieruchomości, a jej właściciel staje się jednocześnie prosumentem. Wszystko zależy od potrzeb mieszkańców, niektórzy zużywają bardzo mało prądu i instalacja fotowoltaiczna nie jest im niezbędna, natomiast przy standardowym zużyciu inwestycja zawsze się zwraca.

Jakie musi być pokrycie dachu pod panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczna można zamontować na każdym pokryciu dachowym. Może ono jednak warunkować koszt i nakład pracy. Nie jest to jedyny czynnik – istotny jest także kąt nachylenia dachu, jego wiek i stopień zacienienia, w jaki się znajduje.

Tagi : rekuperacja Katowice, rekuperatory Katowice,

rekuperacja Katowice ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56