Rekuperacja Katowice

Oferujemy profesjonalne rekuperację w Katowicach i okolicach Katowic. Jeżeli chcesz otrzymać najlepszą ofertę rekuperacji na rynku to prosimy o kontakt z naszym ekspertem Danielem wysyłając zapytanie na e-mail daniel@rekuperatory-ask.pl lub telefonem 692 439 887. Zapraszamy do współpracy.

Rekuperacja to instalacja, która jest mechaniczną wentylacją budynku. Dostarcza świeże powietrze do pomieszczenia, a zużyte wyciąga na zewnątrz. Jest energooszczędna. Podczas sezonu grzewczego przy wymianie mas powietrza jednocześnie ogrzewa je, zmniejszając ilość potrzebnego prądu. Ogranicza też straty ulatującego ciepła. Może być stosowana w domach, budynkach wielorodzinnych oraz miejscach użyteczności publicznej. Jednak to nie tylko wentylacja – zamontowane filtry mają funkcję oczyszczającą, minimalizują ilości wnikającego kurzu i brudu oraz wlatujących insektów.

Zalety rekuperacji

Przyjazna dla środowiska instalacja dba o stałą wymianę powietrza. Jonizuje je i eliminuje bakterie, wirusy i alergeny. Nie pozwala na dostawanie się do środka brudu i owadów. Reguluje poziom wilgoci w pomieszczeniach, a co za tym minimalizuje ryzyko powstawania grzybów i pleśni. Długotrwałe oddychanie i przebywanie w zanieczyszczonej przestrzeni może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, można więc śmiało stwierdzić, że rekuperacja dba także o prawidłową wydolność dróg oddechowych.

Montaż

Aby rekuperacja mogła spełniać swoje zadania, musi być prawidłowo zaprojektowana. Najlepiej uwzględnić jej instalację już na etapie planowania budowy domu. Ważne jest wstawienie szczelnych okien i drzwi. Istotny jest także wybór samego urządzenia, a konkretnie dobór mocy do zaistniałych potrzeb i jak największy odzysk ciepła. Montaż rozpoczyna się już na etapie stanu surowego zamkniętego. System wentylacyjny powinien posiadać swój plan inżynierski, uwzględniający m.in. kanały i przewody wentylacyjne. Prace nad nim muszą postępować zgodnie z tym projektem.

Firma instalacyjna

Rekuperacja zyskuje coraz więcej zwolenników, a co za tym idzie – jest duża konkurencja na rynku wśród jej instalatorów. Nie warto się tu kierować ceną. Jest to inwestycja na lata, dbająca o prawidłową wentylację w pomieszczeniach, a pośrednio i o zdrowie użytkowników. Dobrze jest więc wybrać sprawdzonego wykonawcę, profesjonalnego, potrafiącego pomóc w wyborze i wykonującego montaż zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem. W Katowicach wiodącą firmą w dziedzinie rekuperacji jest ASK Energooszczędne Instalacje. Oferuje całościowe usługi, od przygotowania do realizacji projektu, a wieloletnie doświadczenie jest gwarancją wysokiej jakości wykonywanych prac.

 

 

Nie, montujemy systemy w całym regionie południowej Polski, głównie w województwie małopolskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Z kolei projektujemy i dystrybuujemy urządzenia na terenie całego kraju oraz za granicą.

Tak, pod warunkiem rozprowadzenia instalacji dostarczającej powietrze do i z pomieszczeń. Systemy te dobrze się ze sobą uzupełniają, zwłaszcza latem. Jest to energooszczędne rozwiązanie, zapewniające odzysk ciepła.

Najlepszym miejscem będą pomieszczenia gospodarcze, jednak nie ma to znaczenia, jeśli zostanie zachowany łatwy i szybki dostęp do urządzenia, w celu wykonania serwisu czy czyszczenia.

Nie, jednak lepiej i łatwiej uwzględnić instalację już na etapie projektu budowy domu. Pozwoli to na swobodne rozplanowanie całego systemu i przygotowanie miejsca.

Moc grzewcza pompy ciepa powinna być zbliżona do zapotrzebowania budynku na ciepło. Można je oszacować za pomocą wskaźników: 50 W/m2 dla domów z dobrą izolacją, 70 W/m2 dla domów o średniej izolacji. Można również obliczyć zgodnie polską normą PN-EN 12831, dla temperatury minimalnej obowiązującej w danej strefie klimatycznej.

Pod warunkiem dbania o instalację, regularnego serwisowania i wymianie materiałów eksploatacyjnych, pompy ciepła zazwyczaj służą od 15 do 25 lat.

Wentylacja polega głównie na dostarczeniu powietrza z zewnątrz do pomieszczenia i usunięciu zużytego, bez wpływu na parametry tego powietrza. Klimatyzacja z kolei ma utrzymać odpowiednie, ustalone warunki, takie jak temperatura czy wilgotność.

 

COP to współczynnik wydajności, a EER to wskaźnik efektywności energetycznej. Oba opisują efektywność klimatyzatorów, dzięki stosunkowi ogrzewania bądź chłodzenia do ilości potrzebnej energii.

Fotowoltaika to sprawdzona i bardzo wydajna technologia. Koszt prądu z sieci energetycznej wciąż wzrasta, a ceny wytwarzania paneli fotowoltaicznych maleją. Rośnie za to wydajność ich ogniw. Oprócz wytwarzania energii, podnoszą wartość nieruchomości, a jej właściciel staje się jednocześnie prosumentem. Wszystko zależy od potrzeb mieszkańców, niektórzy zużywają bardzo mało prądu i instalacja fotowoltaiczna nie jest im niezbędna, natomiast przy standardowym zużyciu inwestycja zawsze się zwraca.

Panele fotowoltaiczna można zamontować na każdym pokryciu dachowym. Może ono jednak warunkować koszt i nakład pracy. Nie jest to jedyny czynnik - istotny jest także kąt nachylenia dachu, jego wiek i stopień zacienienia, w jaki się znajduje.

Tagi : rekuperacja Katowice, rekuperatory Katowice,

rekuperacja Katowice ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56