Rekuperacja Dębica

Mieszkasz w Dębicy i szukasz profesjonalnej firmy do montażu rekuperacji? To świetnie się składa, bo właśnie w tych okolicach znajduje się obszar naszych działań.

Jeśli chciałbyś zapoznać się z naszą ofertą, skontaktuj się z naszym ekspertem Damianem wysyłając zapytanie mailowo pod adresem damian@rekuperatory-ask.pl lub telefonicznie pod numerem 668 634 133.

Korzystając z formularza kontaktowego, możesz także przesłać do nas projekt domu oraz informację o etapie budowy, a my przygotujemy bezpłatną wycenę.

Świeże powietrze na co dzień

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej, który umożliwia odzysk ciepła z powietrza zużytego przy jednoczesnym wtłoczeniu do pomieszczeń świeżego powietrza. Obie masy powietrza, choć płyną oddzielnymi kanałami, to stykają się ze sobą w miejscu zwanym wymiennikiem ciepła. Zużyte powietrze zawiera szkodliwe alergeny, a poza tym dwutlenek węgla i inne.

Niższe koszty budowy

Podejmując decyzję o zamontowaniu rekuperacji w swoim domu, unikniesz wielu niepotrzebnych kosztów. Oprócz rezygnacji z budowy kominów możesz zawczasu przygotować otwory. Dzięki temu nie będzie potrzeby późniejszego kucia w stropie. Oszczędności znajdą się także podczas zakupu stolarki okiennej. W trakcie korzystania z rekuperacji nie ma potrzeby wietrzenia mieszkania i otwierania w tym celu szyb. W związku z tym niektóre okna mogą posiadać szklenia stałe.

Rekuperacja to gwarancja zdrowia dla całej rodziny, a przy okazji duże oszczędności.

Jak wyglądają poszczególne elementy systemu?

Główne elementy instalacji rekuperacji to:

 • Rekuperator (najważniejsze miejsce całego układu)
 • Wymiennik ciepła (to właśnie w tym miejscu następuje odzysk ciepła z obu mas powietrza)
 • Wyrzutnia (końcowy punkt instalacji, gdzie wyrzucane jest brudne powietrze)
 • Czerpnia (pobiera czyste powietrze z zewnątrz)
 • Wentylatory (regulują kierunek przepływu powietrza)
 • Akcesoria dodatkowe (na przykład filtry, nagrzewnice, chłodnice)

Dlaczego warto wybrać rekuperację?

Rekuperacja sprawi, że nasze życie wskoczy na wyższy poziom. Korzystne warunki panujące w pomieszczeniu sprzyjają jakości snu. Nocnego odpoczynku nie zakłócają też odgłosy owadów, ponieważ nie ma potrzeby otwierania okien, aby wpuścić świeże powietrze. Rekuperator nawiewa oczyszczone masy powietrza, przez jednoczesne usuwanie powietrza zanieczyszczonego różnymi alergenami. Funkcjonalny mikroklimat panujący we wnętrzu budynku gwarantuje dobre samopoczucie całej rodzinie.

Możesz wygrać walkę ze smogiem

Szkodliwy smog może powodować poważne problemy z oddychaniem. Chociaż nie jesteśmy w stanie całkowicie uniknąć kontaktu z nim, to jest jednak coś, co możemy zrobić dla swoich domowników. Gdy zdecydujemy się na montaż rekuperacji, możemy mieć pewność, że powietrze, którym oddychamy, będzie wolne od zanieczyszczeń. Filtry umieszczone wewnątrz urządzenia (w zależności od poszczególnej klasy) są w stanie wyłapać trujące składniki.

Nie zwlekaj, zdrowie twojej rodziny jest w twoich rękach!

 

 

Dom zamieszkany i rekuperacja czy to się wyklucza?

Nie. Nasza firma wykonuje rekuperację w domach zamieszkanych. Warto jednak pamiętać, że chociaż taka inwestycja wiąże się z większym nakładem pracy oraz kosztów, to jest możliwa. Aby otrzymać ofertę na rekuperację w domu zamieszkanym, zostaw swoje dane w formularzu kontaktowym, a my oddzwonimy.

Jakie dane są potrzebne, abym mógł otrzymać ofertę?

Aby otrzymać darmową wycenę wystarczą nam cztery informacje:

 • numer kontaktowy lub adres mailowy
 • informacja na temat etapu budowy
 • lokalizacja budowy
 • nazwa projektu domu lub rzuty budynku z wymiarami
W jaki sposób mogę omówić ofertę ze specjalistą?

Mając na uwadze dobro naszych klientów, proponujemy spotkania w 3 formach:

 • w jednym z naszych biur
 • na miejscu budowy (w zależności od etapu budowy, preferowany stan surowy otwarty lub zamknięty)
 • w formie indywidualnej konsultacji online
Czy muszę od razu kupić urządzenie?

Można, lecz nie trzeba. Warunki umowy przewidują, że montaż instalacji wykonujemy etapami. Pierwszym i najważniejszym działaniem jest rozprowadzenie w odpowiednich miejscach kanałów wentylacyjnych. Następnie, po wszelkich pracach wykończeniowych montowany jest wybrany rekuperator.

Chciałbym skorzystać z programu dofinansowania, czy mogę liczyć na pomoc?

Tak. Obecnie dostępnych jest kilka programów finansowania. Chętnie udzielimy więcej informacji na ten temat.

Gdy jeden z domowników cierpi na alergię czy rekuperator to dobry pomysł?

Nawet bardzo dobry! Specjalne filtry o zwiększonej klasie (F7) potrafią wyeliminować szkodliwe alergeny, jakie dostają się z zewnątrz. Do pomieszczeń nawiewane jest zatem powietrze czyste, przefiltrowane. Brak w nim zanieczyszczeń, pyłków kwiatowych, grzybów czy pleśni.

Czym się różni wentylacja od klimatyzacji?

Wentylacja polega głównie na dostarczeniu powietrza z zewnątrz do pomieszczenia i usunięciu zużytego, bez wpływu na parametry tego powietrza. Klimatyzacja z kolei ma utrzymać odpowiednie, ustalone warunki, takie jak temperatura czy wilgotność.

Tagi : rekuperacja Katowice, rekuperatory Katowice,

rekuperacja Katowice ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56