Rekuperacja Ożarów

Ożarów słynie z zakładów przemysłowych. Nie ma wątpliwości, że przyczynia się to do większej ilości smogu w powietrzu oraz zanieczyszczeń okolicy.

Jeśli mieszkasz w Ożarowie to mamy dla ciebie ciekawą propozycję – poczytaj o rekuperacji i zobacz, czy to coś dla ciebie.

Rekuperacja – co to jest?

Rekuperacja to system wentylacji służący do wymiany powietrza w domu. Inna nazwa to wentylacja mechaniczna. Praca czynnika grzewczego pozwala na odzyskanie energii z mas powietrza zużytych i wtłoczenie jej do czystego powietrza, a następnie do pomieszczeń. Niebezpieczne czynniki takie jak smog, spaliny, kurz, roztocza, pyłki i inne sprawiają, że miewamy trudności z oddychaniem oraz różnego rodzaju alergie. Rekuperacja to skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Cały proces polegający na wymianie ciepła odbywa się automatycznie. Nawet będąc na wakacjach, możesz kontrolować jakość powietrza w swoim domu, wszystko to dzięki systemowi inteligentnego domu, do którego można podłączyć rekuperację.

Dlaczego warto zainstalować rekuperację?

  • Wsparcie w walce z alergią
  • Czyste powietrze każdego dnia
  • Rozwiązanie problemu wilgoci i pleśni
  • Oszczędność podczas budowy
  • Brak owadów (much, komarów, szerszeni)
  • Spokojniejszy sen

Jeśli chcesz uniknąć kosztownych i czasochłonnych remontów i usuwania zawilgoconych ścian to system rekuperacji jest dla ciebie rozwiązaniem. Rekuperacja skutecznie zapobiega nadmiarowi wilgoci, dzięki stałej wymianie powietrza. Nie jest to tylko rozwiązanie stosowane w nowych inwestycjach. Jak najbardziej możesz zamontować system rekuperacji w starszym domu. Wystarczy tylko wykonać odpowiedni projekt, a później cieszyć się czystym powietrzem. Nasza firma od lat projektuje oraz montuje systemy rekuperacji w Ożarowie i okolicach

Przyjemnie i świeżo

Otwierając okno, żeby odetchnąć świeżym powietrzem jednocześnie wpuszczasz do domu smog, pyłki, roztocza, wirusy, kurz oraz nieproszonych gości, czyli komary i muchy. Szczerze mówiąc nie masz nad tym żadnej kontroli. Z rekuperacją jest inaczej. W celu dostarczenia czystego powietrza nie musisz już robić przeciągów, aby oczyścić pomieszczenie. Przefiltrowane powietrze płynące kanałami wentylacyjnymi zostanie dostarczone do twojej sypialni lub salonu bez twojego udziału.

Zapach przypalonego jedzenia rozchodzący się po wszystkich pokojach lub nieprzyjemne zapachy z łazienki to już przeszłość. Rekuperacja szybko się z tym rozprawi.

Jeśli masz objawy takie jak:

    • Alergia
    • Katar i drapanie w gardle
    • Problemy skórne
    • Migreny i zawroty głowy
    • Zmęczenie i brak energii

…..pomyśl o zamontowaniu rekuperacji w swoim domu!

Wypełnij krótki formularz, a my skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub mailowo.

Nie zwlekaj! Zdrowie twojej rodziny jest bezcenne, a rekuperacja to świetna inwestycja i myślenie przyszłościowo.

Ciekawostka: Dom energooszczędny wyposażony w działający system rekuperacji posiada wyższą wartość rynkową.

 

 

Co jest lepsze rekuperacja czy klimatyzacja?

To dwa całkiem różne systemy, choć oba mają na celu poprawienie jakości powietrza. Klimatyzacja jest w stanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, natomiast rekuperacja oczyszcza powietrze z toksyn i smogu. Najlepsze rozwiązanie to zastosowanie obu systemów lub urządzenia typu 2 w 1.

Czy mogę samodzielnie wykonać instalację?

Tak, ale szczerze mówiąc po co? Chyba że posiadasz odpowiednie kwalifikacje i wiedzę z zakresu budownictwa i instalacji. Jeśli jednak nie posiadasz zbyt dużego doświadczenia, to czy warto ryzykować niepoprawny montaż, a później i tak wydać pieniądze na poprawki wykonywane przez fachowców?

Po pierwsze musisz wiedzieć, gdzie wykonać otwory w stropie oraz gdzie umieścić kanały wentylacyjne. W tym celu specjaliści wykonują projekt rekuperacji, czy będziesz w stanie przygotować taki projekt samodzielnie? Oprócz tego przemyśl sprawę wyboru samego urządzenia, późniejszej gwarancji oraz serwisu. Niektóre sprawy czasami lepiej powierzyć bardziej doświadczonym ekipom monterskim.

Czy ASK wykonuje projekt rekuperacji?

Każdy montaż systemu rekuperacji zaczyna się od wykonania projektu. Należy dokładnie zaplanować rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych oraz dopasować urządzenie pod względem mocy i wielkości. Wszystkie takie szczegóły można omówić w miejscu inwestycji, na bezpłatnym spotkaniu z naszym inżynierem.

Kto montuje rekuperację w ASK?

Posiadamy własne ekipy monterskie, które zostawiają porządek na miejscu prac. Są to osoby z bogatym doświadczeniem oraz fachowym podejściem do wykonywanej pracy.

Czy Program Czyste Powietrze obejmuje rekuperację?

Jest możliwość otrzymania dotacji z rządowego Programu Czyste Powietrze. Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej programu.

Montujemy rekuperację w Ożarowie i okolicach.

rekuperacja Ożarów ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56