Pompy ciepła Myślenice

Zastanawiasz się nad montażem pompy ciepła w Myślenicach? Nie zwlekaj. Stale rosnące koszty paliwa, gazu czy opału sprawiają, że pompa ciepła jest obecnie najpopularniejszym źródłem ogrzewania w każdym energooszczędnym domu.

Zasada działania pompy ciepła

Pompa ciepła pozyskuje energię z otoczenia. Wykorzystuje ciepło nagromadzone w powietrzu, gruncie lub wodzie. Co niezwykle istotne, jest to proces w pełni ekologiczny, ponieważ nie wytwarzają się podczas niego spaliny, dym czy sadza. Jak można opisać działanie pompy?

Pompa przetwarza pobrane ciepło, a następnie dostarcza je do instalacji grzewczej. Mieszanina cieczy i gazu trafia do parownika, gdzie zachodzi odparowanie. Później w postaci pary trafia do sprężarki i skraplacza.

Warianty dostępnych na rynku pomp ciepła

Z uwagi na sposób zasilania można wyróżnić:

 • pompy gruntowe
 • pompy powietrzne

Energooszczędnie i inteligentnie

Pompa ciepła w Myślenicach to doskonała alternatywa ogrzewania. Dzięki wsparciu paneli fotowoltaicznych możesz także wiele zaoszczędzić na prądzie. Nawet gdy przebywasz na wakacjach lub po prostu jesteś w pracy, możesz sterować pompą ciepła z poziomu aplikacji w systemie inteligentnego domu i wiesz dokładnie, jaka temperatura panuje wewnątrz domu.

Zalety instalacji pompy ciepła

Decydując się na montaż powietrznej pompy ciepła, szybko zauważysz różnicę w codziennym funkcjonowaniu. Po pierwsze znacznie wzrośnie komfort życia całej twojej rodziny, a po drugie rachunki za ogrzewanie będą maleć. Dodatkowo dowiedz się, czy masz szansę skorzystać z możliwości dofinansowania z Programu Czyste Powietrze i otrzymać dotację na zakup i montaż pompy ciepła w Myślenicach.

Bezawaryjnie i efektywnie

Pompa ciepła to urządzenie zaprojektowane w taki sposób, aby działało przez długie lata. Oczywiście wiadome jest, że regularne serwisy wydłużą żywotność pompy ciepła.

Oprócz tego pompa ciepła w Myślenicach to doskonała inwestycja na przyszłość. Domy pasywne wyposażone w instalacje energooszczędne są dużo droższe w sprzedaży.

Zainwestuj już dzisiaj w pompę ciepła, a korzyści będą widoczne przez wiele lat.

Dla kogo jest pompa ciepła?

 • Jeśli nie chcesz budować kominów wentylacyjnych
 • Jeśli jesteś na etapie wyboru instalacji energooszczędnych
 • Chcesz wspierać środowisko i chronić planetę przed szkodliwym smogiem
 • Dbasz o zdrowie i chronisz swoich bliskich
 • Żyjesz komfortowo, czysto i wygodnie

Pompa ciepła to rozwiązanie dla ciebie!

 

 

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła w Myślenicach z ekipą ASK Energooszczędne Instalacje?
 • Otrzymujesz wsparcie na każdym etapie realizacji instalacji
 • Doświadczone ekipy monterskie
 • Pomoc w otrzymaniu dotacji z Programu Czyste Powietrze
 • Indywidualne podejście do każdego klienta
 • Szybki montaż pompy ciepła
 • Czytelna umowa
 • Rabat przy zakupie większej liczby instalacji
 • Dostępne terminy

Dowiedz się, w jaki sposób otrzymać bezpłatną wycenę.
Napisz do nas lub zadzwoń: zapytania@rekuperatory-ask.pl / 12 346 16 42

W jakich rejonach ASK montuje pompy ciepła?

Pompami ciepła oraz innymi instalacjami energooszczędnymi zajmujemy się już ponad 20 lat. Z tego powodu obszar naszego działania jest dosyć szeroki. W Województwie małopolskim montujemy pompy ciepła w Myślenicach, Miechowie, Brzesku, Krakowie, Skawinie i innych miastach. Napisz do nas, aby otrzymać bezpłatną ofertę i zamontuj pompę ciepła przed zimą.

Jak wybrać najlepszą pompę ciepła z ASK?

Myśląc o zakupie pomp ciepła, z pewnością zauważysz różnorodność modeli. Istotnym czynnikiem decydującym o wydajności pompy ciepła jest moc. Im większa moc pompy, tym lepiej będzie ona ogrzewać mieszkanie. Poza tym zwróć uwagę na pojemność zasobnika na ciepłą wodę użytkową, głośność oraz informację, czy dany model pompy posiada funkcję chłodzenia.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji, aby nasz inżynier mógł na podstawie projektu domu dobrać odpowiednie urządzenie. Takie spotkanie może odbyć się w naszym biurze, online (indywidualna wideokonferencja) lub na budowie.

Lepsza będzie pompa typu split czy monoblok?

Jak każdy inny produkt, pompy typu monoblok czy split mają swoje wady i zalety. Pompa ciepła typu monoblok jest droższą początkową inwestycją, natomiast wychodzi korzystniej podczas użytkowania.
Z kolei pompa ciepła typu split jest tańszym zakupem, jednak późniejsze użytkowanie wychodzi drożej niż monoblok. Aby obniżyć koszty instalacji, warto pomyśleć o dodatkowym wsparciu paneli fotowoltaicznych. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać również ofertę na fotowoltaikę.

Co warto sprawdzić przed montażem pompy ciepła?

Przede wszystkim dobrze zorientuj się, który rodzaj pompy będzie odpowiedni dla twojego budynku. Do wyboru są pompy powietrzne lub gruntowe. ASK Energooszczędne Instalacje oferujemy pompy firm Mitsubishi, Kaisai, Daikin, Panasonic i inne.
Przed podpisaniem umowy sprawdź, czy firma instalatorska wykonuje projekt instalacji pompy ciepła oraz potrafi wyliczyć zapotrzebowanie budynku na ciepło. Dowiedz się także, ile czasu zajmą prace instalatorskie oraz jak będzie wyglądał późniejszy serwis. Jeśli to możliwe przeczytaj wcześniej umowę.

Jak skorzystać z dofinansowania na pompę ciepła w Myślenicach?

Już jakiś czas działa rządowy program Czyste Powietrze, którego celem jest eliminacja źródeł smogu i zanieczyszczeń. W ramach programu można starać się o dotację na zakup i montaż instalacji energooszczędnych, w tym także pompy ciepła. Więcej informacji na temat programu oraz warunków, jakie należy spełnić, uzyskasz na oficjalnej stronie.

pompy ciepła Myślenice ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56