Rekuperacja Skarżysko – Kamienna

Dowiedz się więcej na temat rekuperacji w swoim mieście.

Montujemy rekuperację w Skarżysku – Kamiennej i całym Województwie świętokrzyskim!

Dlaczego rekuperacja?

 • Usunie przykre zapachy z kuchni (smażona ryba, przypalone jedzenie)
 • Usunie wilgoć
 • Zapobiegnie zaparowywaniu szyb
 • Sprawi, że szybciej wyschną podłogi po myciu
 • Zlikwiduje kurz, pyłki, roztocza
 • Usunie alergeny
 • Oczyści powietrze ze smogu
 • Wsparcie dla ochrony środowiska

Rekuperacja to widoczne korzyści już od pierwszego miesiąca użytkowania. Jest do doskonałe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić wiele kosztów już w początkowej fazie budowy. Wentylacja mechaniczna może zostać podłączona do systemu inteligentnego sterowania domem. Dzięki jednej aplikacji będziesz mógł mieć kontrolę nad jakością powietrza w całym domu.

Jakie są skutki nieodpowiedniej wentylacji dla człowieka oraz budynku?

 • choroby dróg oddechowych, alergia
 • rozwój wilgoci, pleśni, grzybów
 • brak odpowiedniego nawilżenia powietrza
 • problemy z koncentracją, zawroty głowy

Nie czekaj, zanim będzie za późno. Szkodliwe cząsteczki smogu oraz innych zanieczyszczeń, które wdychamy każdego dnia, sprawiają, że organizm zaczyna chorować, a budynek niszczeje. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu wentylacji mechanicznej, inaczej mówiąc rekuperacji.

Jak działa rekuperacja?

Funkcjonowanie rekuperacji można opisać następująco: czyste powietrze jest wtłaczane kanałami wentylacyjnymi do różnych pomieszczeń w domu, a usuwane z nich powietrze zanieczyszczone. W wymienniku ciepła następuje ogrzanie czystego powietrza energią pobraną z brudnego powietrza. Obie masy nigdy się ze sobą nie spotykają, płyną różnymi kanałami. W celu sprawnego działania całego systemu należy wcześniej wykonać projekt rekuperacji, a w trakcie budowy wykonać otwory w stropie.

Oszczędzasz czas i pieniądze

Każda budowa pochłania wiele kosztów. Czy wiesz, że decydując się na montaż rekuperacji, możesz wiele zaoszczędzić?

Po pierwsze rezygnujesz z budowy kominów wentylacyjnych.

Po drugie nie musisz kupować gotowego projektu rekuperacji, podpisując umowę z ASK otrzymasz go gratis.

Po trzecie nie musisz specjalnie gospodarować miejsca na kotłownię, ponieważ rekuperator może zostać umieszczony w piwnicy lub na strychu.

Zdrowie i ekologia

System rekuperacji to naprawdę duże wsparcie w walce o czyste powietrze i zdrowie. Dzięki temu, że usuwa wiele szkodliwych alergenów, w domu nie znajdują się drobinki kurzu czy pyłki, które są silnym alergenem.

Oprócz tego pracująca rekuperacja zapewnia stały poziom nawilżenia, co przyczynia się do lepsze jakości snu.

Wzrasta komfort życia domowników, ponieważ świeże powietrze działa korzystnie na cały organizm. Dodatkowo wspierasz ochronę środowiska, dlatego że rekuperator nie emituje spalin i nie zatruwa otoczenia.

Masz pytania dotyczące rekuperacji w Skarżysku – Kamiennej? Napisz do nas lub zadzwoń!

zapytania@rekuperatory-ask.pl lub 12 346 16 42

 

 

Jakie informacje są niezbędne do przygotowania wyceny?

W celu rozpisania oferty nasi inżynierowie potrzebują następujących danych:

 • nazwa projektu lub przesłanie rzutów i przekroju budynku
 • obecny etap prac
 • miejscowość
 • dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon, adres e-mail)
Czy warto kupić projekt domu zawierający gotowy plan rekuperacji?

Jedna z usług, jaką świadczymy, jest wykonanie projektu rekuperacji. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? Gotowy plan rekuperacji być może nie uwzględni wszystkich potrzeb domowników oraz zmian wprowadzonych podczas kolejnych etapów budowy. Dodatkowo za gotowy projekt rekuperacji musisz zapłacić dodatkowo, natomiast podpisując z nami umowę na montaż systemu rekuperacji, projekt otrzymujesz gratis.

Do czego służy GWC?

Gruntowy Wymiennik Ciepła to dodatkowy element, który może wesprzeć system wentylacji mechanicznej. Pobiera energię z gruntu, następnie wykonuje wstępną obróbkę powietrza, które wtłaczane jest za pomocą rekuperatora. Powietrze może zostać nie tylko ogrzane przez GWC, ale także schłodzone.

Na jaki etapie budowy należy myśleć o rekuperacji?

Nasi klienci kontaktują się z nami już na etapie projektu domu. Warto jak najwcześniej przemyśleć zakup rekuperacji, ponieważ można oszczędzić sporo kosztów budowy. Na etapie wykonywania stropu warto wiedzieć, gdzie zostawić otwory na anemostaty. Poza tym stan surowy otwarty to dobry czas na zaplanowanie wizyty naszego inżyniera na miejscu budowy.

Czy w ASK mogę kupić tylko urządzenie?

Zajmujemy się kompleksowym montażem całego systemu instalacji, jednak jest możliwość zakupu samego urządzenia. Sporo modeli dostępnych jest do obejrzenia w naszym biurze. Poza rekuperacją wykonujemy także pompy ciepła, klimatyzację, ogrzewanie podłogowe, elektrykę i inne. Napisz do nas, aby otrzymać więcej informacji.

rekuperacja Skarżysko – Kamienna ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56