Rekuperacja Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza to znane miasto przemysłowe. Niestety obecność wielu fabryk, hut oraz znanych kopalni przyczynia się do większej ilości smogu nad miastem. Jeśli chcesz uchronić się od szkodliwych zanieczyszczeń, pomyśl o zakupie systemu rekuperacji w swoim domu.

ASK Energooszczędne Instalacje montuje rekuperację, pompy ciepła i inne instalacje także w Dąbrowie Górniczej i okolicy.

Dlaczego warto wybrać rekuperację?

System rekuperacji posiada wiele zalet. Korzyści widoczne są przede wszystkim w stanie budynku. Rekuperacja zapobiegnie powstaniu wilgoci, pleśni oraz rozwojowi grzybów. Poza tym stanowi wsparcie dla systemu ogrzewania, dzięki czemu zimą rachunki będą niższe. Nie zobaczysz już zaparowanych szyb w łazience po każdej kąpieli ani nie będziesz czuł zapachu przypalonego obiadu przez resztę dnia. Długotrwałe przebywanie w słabo wentylowanym budynku jest groźne dla zdrowia.

Jak funkcjonuje rekuperacja?

System rekuperacji składa się między innymi z wymiennika (przeciwprądowy, entalpiczny, krzyżowy), filtrów, wentylatorów (nawiew i wywiew) oraz akcesoriów dodatkowych (nawilżacz, filtry, nagrzewnice).

 • Na zewnątrz budynku zainstalowana jest czerpnia, która pobiera czyste powietrze
 • Świeże powietrze płynie kanałami wentylacyjnymi do wymiennika ciepła
 • Powietrze świeże i powietrze zużyte przechodząc przez wymiennik, wymieniają się energią cieplną (zimą powietrze jest ogrzewane, a podczas lata, schładzane)
 • Powietrze trafia do różnych pomieszczeń w domu
 • Powietrze zanieczyszczone jest wywiewane i usuwane za pomocą wyrzutni

Rekuperacja skutecznie poprawia komfort życia wszystkich domowników. Działa korzystnie na organizm, przyczynia się do zdrowia i lepszego samopoczucia. To świetna alternatywa dla innego rodzaju wentylacji- grawitacyjnej.

Stop alergii

Specjalne filtry zamontowane w rekuperatorze wyłapują wiele alergenów (pyłki, wirusy, kurz) i usuwają je, dlatego rekuperacja to świetne rozwiązanie dla alergików. Warto pamiętać o regularnej wymianie filtrów, aby były ono wydajne przez cały czas.

Oszczędność i wygoda

Dom energooszczędny to niezwykła wygoda. Cały system może być sterowany przy pomocy aplikacji w smartfonie. Podczas dłuższej nieobecności możesz mieć kontrolę nad tym, jakiej jakości powietrze jest w twoim domu. Poza tym na rynku nieruchomości każdy dom wyposażony w instalacje typu pompa ciepła, klimatyzacja czy rekuperacja, będzie droższy przy sprzedaży. Dodatkowo rekuperacja nie stanowi zagrożenia dla środowiska, ponieważ urządzenie nie emituje spalin oraz toksyn.

Zalety rekuperacji

 • Usuwa nadmiar wilgoci w domu
 • Wspomaga działanie systemu ogrzewania
 • Usuwa nieprzyjemne zapachy
 • Zapobiega parowaniu szyb
 • Dostarcza czystego powietrza
 • Likwiduje smog i zanieczyszczenia

Wypełnij krótki formularz i zostaw numer telefonu, a w ciągu 3 dni otrzymasz od nas bezpłatną ofertę!

20 lat pracy przy montażu systemu rekuperacji sprawia, że nas klienci chętnie nas polecają. Poczytaj pozytywne opinie na temat naszej firmy i skorzystaj z naszego doświadczenia.

 

 

W jaki sposób można omówić ofertę?

W swojej ofercie posiadamy bezpłatne konsultacje w biurze, w formie indywidualnej wideokonferencji lub na miejscu inwestycji. Miejsce spotkania uzależnione jest od postępu prac budowlanych. Na budowie najlepiej spotkać się, gdy osiągnięto już stan surowy otwarty lub zamknięty. W początkowej fazie dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja online.

Ile kosztuje otrzymanie wyceny?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy bezpłatną ofertę. Aby ją otrzymać, wystarczy podać kilka informacji (nazwa projektu, etap budowy, miejscowość), a nasi doświadczeni inżynierowi będą mogli dobrać odpowiedni rodzaj urządzenia. Pomocne jest także podanie numeru telefonu, aby przyśpieszyć kontakt.

Czy jeśli mieszkam w domu zamieszkanym, mogę wykonać rekuperację?

Przeważnie nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby zamontować system wentylacji mechanicznej w istniejącym budynku. Na pewno wiąże się to z większym zakresem pracy, ale często można wykorzystać już istniejące kanały wentylacyjne. Przede wszystkim potrzebny jest fachowo wykonany projekt, a później wizyta inżyniera na budowie, który na miejscu będzie w stanie ocenić możliwość instalacji.

Jakie akcesoria można dokupić do rekuperacji?

Wiele elementów dodatkowych sprawi, że system rekuperacji będzie jeszcze bardziej wydatny i pomocny. Akcesoria, jakie możesz zainstalować jako opcje dodatkowe to:

 • Nawilżacz powietrza
 • Filtry wyższej klasy
 • GWC, czyli Gruntowy Wymiennik Ciepła
Czy rekuperacja ma jakieś wady?

Szczerze mówiąc jedyne, co można uznać za minusy systemu rekuperacji to początkowa cena zakupu urządzenia oraz pamiętanie o regularnym serwisie (wymiana filtrów). Warto jednak pamiętać, że taka inwestycja zwróci się już w pierwszym roku korzystania z rekuperacji, szczególnie podczas miesięcy zimowych.

rekuperacja Dąbrowa Górnicza ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56