Rekuperacja Tarnów

Jeśli jesteś na tej stronie, to prawdopodobnie szukasz więcej informacji na temat instalacji energooszczędnych. W takim razie dobrze trafiłeś, bo rekuperacja to nasza specjalność od 21 lat!

Dlaczego ASK to dobry wybór?

 • Instalujemy w Tarnowie i okolicach
 • Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w dziedzinie rekuperacji
 • Wycenę otrzymujesz za darmo
 • Oferujemy bezpłatne konsultacje
 • Wykonujemy projekt do pozwolenia na budowę
 • Proponujemy rekuperatory w rozsądnych cenach
 • Doświadczenie ekip monterskich
 • Dotrzymujemy terminów zawartych w umowie

Użyj formularza kontaktowego na stronie i zobacz, co jest potrzebne, aby otrzymać bezpłatną ofertę.

Możesz także skontaktować się z nami pod numerem telefonu 12 346 16 42 lub adresem zapytania@rekuperatory-ask.pl

Czym zajmuje się rekuperacja? W jaki sposób funkcjonuje? Jakie są zalety tego systemu?

Rekuperacja to zdrowie całej rodziny

 • zapewnia świeże powietrze w każdym pomieszczeniu
 • chroni przed alergiami, astmą i innymi chorobami
 • wspomaga działanie ogrzewania i klimatyzacji
 • pozwala oszczędzić koszty na wczesnym etapie prac budowlanych
 • chroni przed hałasem z zewnątrz
 • uwalnia od uciążliwych insektów (muchy, komary)

Rekuperacja to inwestycja, która szybko się opłaci!

Jak można opisać działanie rekuperacji?

Urządzenie zwane rekuperatorem, ma za zadanie zapewnić stały dostęp świeżego powietrza do pomieszczeń. W tym celu specjalnie poprowadzonymi kanałami wentylacyjnymi, z wnętrza budynku usuwane jest powietrze pełne wilgoci, smogu oraz szkodliwych alergenów, a wtłaczane jest powietrze czyste, przefiltrowane. W pokoju czuć świeżość i rześkość. Urządzenie nie wymaga codziennej obsługi. Raz wykonany montaż zapewnia korzyści przez cały rok.

Dlaczego rekuperacja?

Po pierwsze rekuperacja pozwala zredukować koszty budowy kominów wentylacyjnych. Dzięki odpowiednio wykonanemu projektowi rekuperacji można zrezygnować także z posiadania podwieszanych sufitów.

Po drugie zanieczyszczone powietrze, smog, pleśń, grzyby oraz wilgoć mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Rekuperacja to dobra inwestycja w zdrowie całej rodziny.

Po trzecie rekuperacja wzmacnia działania systemu ogrzewania, więc rachunki w miesiącach zimowych będą niższe.

Zdrowy dom to dom z rekuperacją

Zapewnienie prawidłowej wentylacji to kluczowy element budowy domu. Odpowiednio wentylowana sypialnia stanowi gwarancję spokojnego snu. Poza tym pomieszczenia, w których panują komfortowe warunki do pracy lub nauki zdalnej, sprzyjają lepszemu skupieniu i jasności umysłu. Idealny mikroklimat panujący w domu powoduje, że nie tylko sami chętnie w nim przebywamy, ale też chcemy zapraszać przyjaciół. Rekuperacja powoduje, że poziom naszego życia znacznie wzrasta.

Mniejsze straty ciepła

Najwięcej ciepła z domu ucieka przez drzwi, kominy czy okna. W wyniku działania rekuperacji straty ciepła z budynku można ograniczyć do ok.15%. Przyczynia się do tego na przykład szczelna stolarka okienna, ponieważ w przypadku rekuperacji nie trzeba wietrzyć pomieszczeń.

Oszczędności wynikające z pracy rekuperacji oraz korzyści zdrowotne powodują, że rekuperacja to niezbędny element energooszczędnego domu.

 

 

Ile kosztuje oferta na montaż rekuperacji?

Ofertę z firmy ASK zawsze otrzymasz bezpłatnie. Dodatkowo oferujemy możliwość darmowej konsultacji z naszym specjalistą od instalacji energooszczędnych. Koszty instalacji są różne w zależności od powierzchni domu, rodzaju urządzenia, ilości pomieszczeń, akcesoriów dodatkowych.

Kiedy jest najlepszy czas na decyzję o rekuperacji?

Jak najwcześniej. Zachęcamy do tego, aby już na etapie wyboru projektu domu zastanowić się, czy zainwestować w rekuperację. Jest to o tyle istotne, ponieważ odpowiednio wcześniej warto zaplanować położenie kanałów wentylacyjnych, a także miejsca w stropie.

Czy mogę liczyć na dofinansowanie?

Na obecną chwilę uruchomionych jest kilka programów wsparcia inwestorów.

Więcej informacji na temat możliwego dofinansowania udzieli nasz specjalista.

Posiadam dom zamieszkany, czy mogę otrzymać ofertę?

Zazwyczaj nie ma żadnych przeciwskazań co do tego, aby w domu zamieszkałym wykonać instalację rekuperacji. Może się to wiązać z większym nakładem pracy oraz kosztów nieco innych, niż w przypadku nowego budynku, ale montaż rekuperacji w większości przypadków jak najbardziej jest możliwy

Gdzie mogę umieścić rekuperator?

Miejsce, gdzie można zainstalować rekuperator, powinno spełniać kilka wymagać. Przede wszystkim musi być suche oraz posiadać odpowiednią wielkość. Częstym wyborem jest nieużytkowy strych, piwnica lub kotłownia. Podczas robienia wyceny nasi inżynierowie, na podstawie projektu domu, wskazują najlepsze pomieszczenie do zamontowania urządzenia.

Czym różnią się poszczególne urządzenia?

Rekuperatory różnią się między innymi głośnością, mocą lub kosztami eksploatacji. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne warianty urządzeń znanych firm w rozsądnych cenach.

Tagi : rekuperacja Katowice, rekuperatory Katowice,

rekuperacja Katowice ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56