Pompy ciepła Brzesko

Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie i przyczynić się do poprawy jakości powietrza w Brzesku? Z nowoczesną pompą ciepła jest to możliwe.

Pompa ciepła to niezawodne ogrzewanie, bez konieczności zakupu co roku dodatkowego źródła paliwa oraz mozolnej pracy. Inteligentne sterowanie pompą ciepła zapewni niezwykły komfort życia, nie tylko w miesiącach zimowych. Najnowsze rozwiązanie dla twojego domu sprawi, że dom będzie przyjemnym i ciepłym miejscem.

Zalety posiadania pompy ciepła

 • Już nie musisz budować kominów, ponieważ pompa ciepła nie emituje toksycznych spalin
 • Oszczędność do 30% na miesięcznych kosztach ogrzewania
 • Nie musisz projektować kotłowni
 • Przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza w swojej okolicy
 • Bezpieczeństwo i ekologia

Rodzaje pomp ciepła

W zależności od tego, skąd pompa ciepła pobiera energię, wyróżnia się następujące jej rodzaje:

 • Pompa ciepła powietrzna
 • Pompa ciepła wodna
 • Pompa ciepła gruntowa

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła wykorzystuje energię z otoczenia. Pobrana energia wykorzystywana jest do ogrzewania między innymi ciepłej wody użytkowej. Następnie w jednostce zewnętrznej ciecz zamieniana jest w gaz i następuje wzrost temperatury. Ciepło otrzymuje woda znajdująca się w wymienniku, a czynnik grzewczy powraca do stanu ciekłego. Taki proces odbywa się wielokrotnie.

Nie wiesz, na którą instalację się zdecydować? Wybierz urządzenie typu 2w1, czyli łączące rekuperator oraz pompę ciepła. Takie modele oferuje na przykład firma Flexit.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła?

 • Jeśli posiadasz panele fotowoltaiczne, możesz świetnie zintegrować oba systemy i uniknąć wysokich kosztów ogrzewania
 • Nie musisz już pamiętać o uzupełnianiu zapasów paliwa ani kontrolować pracy urządzenia
 • Nie jesteś podłączony do sieci gazowej, więc nie obawiasz się podwyżek cen gazu
 • Przyczyniasz się do ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza w Brzesku

Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w montażu pomp ciepła w Brzesku i okolicach.

Pompa ciepła dobrze współdziała z innymi instalacjami, typu rekuperacja lub ogrzewanie podłogowe. Aby jeszcze bardziej zminimalizować koszty energii, pomyśl o instalacji paneli fotowoltaicznych.

Wypełnij krótki formularz, aby otrzymać szacunkowy koszt montażu pompy ciepła w Brzesku. Jeśli chciałbyś otrzymać bardziej szczegółową wycenę, to zapraszamy do kontaktu

 

 

Czy pompa działa z systemem SmartHome?

Tak. Każda instalacja energooszczędna współdziała z systemem inteligentnego domu. Tą samą aplikacją możesz sterować pompą ciepła, rekuperacją, klimatyzacją i innymi instalacjami. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Nawet podczas nieobecności w domu wiesz, co dzieje się wewnątrz budynku.

Ile kosztuje wycena z ASK Energooszczędne Instalacje?

Naszą ofertę wysyłamy bezpłatnie. Do tego, aby ją przygotować, potrzebujemy kilku istotnych informacji:

 • Obecny etap prac budowlanych
 • Miejscowość, gdzie znajduje się inwestycja
 • Nazwa projektu domu
 • Dane kontaktowe

W przypadku domów zamieszkałych w grę wchodzą także inne kwestie, na przykład grubość izolacji czy rodzaj posiadanego ogrzewania.

Czy na pompę ciepła można otrzymać dofinansowanie?

Tak. Można uzyskać dotację z rządowego Programu Czyste Powietrze, jednak więcej informacji dotyczących kwoty zapomogi na pompy ciepła znajduje się na stronie głównej programu.

Czy w ASK można kupić samo urządzenie?

Tak. Zapraszamy do naszego biura w Krakowie na ulicy Zakopiańskiej 56a/10, gdzie można obejrzeć różne modele urządzeń oraz porozmawiać ze specjalistą o ich parametrach technicznych. Urządzenie powinno być dopasowane do wykonanego wcześniej projektu instalacji.

Czy pompa ciepła wystarczy jako jedyne źródło ogrzewania?

Tak. Właściwie dobrany model pompy ciepła, uwzględniający różne czynniki, na przykład powierzchnię domu, pozwoli na ogrzanie całego budynku. Nie ma sensu inwestować w inne źródła (w razie co), ponieważ starannie i fachowo wykonana instalacja gwarantuje doskonałą pracę pompy ciepła. Do początkowych sporych kosztów na początku budowy należy wziąć także pod uwagę stale rosnące koszty gazu. Nie musisz narażać się na tak duże wydatki, ponieważ pompa ciepła spełni twoje oczekiwania.

pompy ciepła Brzesko ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56