Rekuperacja Olkusz

Olkusz leży blisko Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. To wspaniałe miejsce na relaks i odpoczynek dla całej rodziny. Liczne skały wapienne w towarzystwie lasów bukowych tworzą niezwykle przyjemny dla zdrowia i samopoczucia mikroklimat.

Jeśli nie masz czasu na weekendowe wycieczki poza miasto, to nic straconego! Możesz cieszyć się czystym i rześkim powietrzem nawet w centrum Olkusza. Jak? Dzięki rekuperacji.

Rekuperacja to skuteczny system wentylacji mechanicznej, zapewniający stały dostęp do świeżego powietrza w całym domu.

Twoje zdrowie jest bezcenne

Rekuperator może zostać wyposażony w specjalne filtry, które działają antyalergicznie. Podwyższona klasa filtrów pozwala na wyłapanie do 97% toksycznych wirusów czy bakterii z otoczenia. Powietrze zużyte i pełne szkodliwych alergenów jest z pomieszczenia usuwane, natomiast w jego miejsce, wtłaczane jest powietrze czyste i przefiltrowane.

Alergia? Z rekuperacją to nie problem

Ogromną korzyść z posiadania systemu rekuperacji odniosą domownicy, którzy cierpią na alergię lub mają problemy z oddychaniem. To prawda, że wiosną symptomy choroby, szczególnie mieszkając w pobliżu łąk czy lasów, których w Olkuszu nie brakuje, są mocniej odczuwalne. Warto jednak wiedzieć, że dzięki rekuperacji można cieszyć się czystym powietrzem w zaciszu własnego domu.

Chcesz płacić niższe rachunki?

System rekuperacji wspomaga działanie systemu ogrzewania, dlatego rachunki za energię będą dużo niższe. Szacuje się, że jest to nawet w granicach 50%. Dzięki rekuperacji zimą w ogrzewanym domu można odzyskać nawet do 90% ciepła. Nie czekaj na kolejną mroźną zimę, już przygotuj swój dom na chłodniejsze dni!

Niższe koszty budowy

Czy wiesz, że odpowiednio wcześniej zaplanowana instalacja rekuperacji sprawia, że obniżają się koszty budowy? Tak, to prawda. Kupując system rekuperacji nie musisz:

 • Wydawać pieniędzy na budowę kominów wentylacyjnych
 • Możesz zdecydować się na duże przeszklenia, dające więcej światła w pomieszczeniach
 • Nie musisz posiadać specjalnej kotłowni

Wyższy komfort życia

Rekuperacja poprawia jakość codziennego życia. Wspomaga funkcjonowanie gospodarstwa domowego nawet w takich błahych sprawach, jak:

 • Brak zaparowanych szyb
 • Szybciej schnące pranie
 • Usuwa nieprzyjemne zapachy z łazienki
 • Likwiduje opary kuchenne
 • Po nocy nie występuje zaduch w pokoju

Sucho, czysto i przyjemnie

W domu wyposażonym w rekuperację nie występuje wilgoć. Nie ma problemu z grzybem na ścianach czy pleśnią. Wszelkie możliwe toksyny znajdujące się w pomieszczeniu są od razu usuwane i zastępowane czystym i świeżym powiewem powietrza. W rekuperację warto szczególnie wyposażyć dom ocieplony pianą, który z racji szczelności „nie oddycha” prawidłowo. O odpowiedni poziom wilgoci dbają specjalne filtry umieszczone w rekuperatorze.

Rekuperacja świetnie nadaje się także do domów zamieszkanych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rekuperacji w domu zamieszkałym?

Napisz do nas zapytania@rekuperatory-ask.pl lub zadzwoń 12 346 16 42

Ochrona planety

Wiele ostatnio mówi się na temat różnorodnych działań w celu dbania o planetę. Okazuje się, że każdy dom wyposażony w system rekuperacji to mała cegiełka w tę stronę. Urządzenie nie emituje szkodliwych gazów, które mogłyby zaszkodzić atmosferze. Co więcej, przyczynia się do większej ilości świeżego i czystego powietrza.

Czy rekuperator może znajdować się tylko w kotłowni?

Miejsce ustawienia urządzenia zależy od różnych czynników i niekoniecznie musi to być kotłownia. Ważne, żeby było w nim sucho, panowała odpowiednia temperatura, a metraż pozwalał na swobodny dostęp do rekuperatora. Może to być garaż, piwnica, strych i inne. Warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji z naszym inżynierem, który na podstawie projektu domu fachowo podpowie, które miejsce będzie najkorzystniejsze.

Czy możliwa jest wizyta fachowca na miejscu budowy?

Oczywiście! Jest to nasz ukłon w stronę klientów, którzy poważnie myślą o systemie rekuperacji. Takie spotkanie na budowie najlepiej, gdy odbędzie się na etapie stanu surowego otwartego lub zamkniętego. Można wtedy omówić więcej szczegółów niż na początkowym etapie budowy. Oprócz tego oferujemy bezpłatną konsultację w formie wideokonferencji lub spotkanie w naszym biurze w Krakowie na Zakopiańskiej 56a/10.

Jakie informacje są potrzebne do otrzymania wyceny?

Aby nasz inżynier mógł przygotować ofertę, istotne są następujące dane:

 • Etap budowy oraz lokalizacja
 • Nazwa projektu lub przesłanie rzutów i przekroju budynku
 • Dane kontaktowe
Nie znam się na urządzeniach, czy można je gdzieś zobaczyć?

Tak. Serdecznie zapraszamy do naszego biura, z Olkusza to przyjemna godzina drogi. Na miejscu można obejrzeć dostępne urządzenia oraz porozmawiać z inżynierem i otrzymać fachową pomoc i doradztwo.

Czy w ASK wykonuje się projekty?

Tak. Nasz inżynier ma kwalifikacje do tego, aby przygotować projekt do pozwolenia na budowę oraz projekt rekuperacji. Co więcej, przy podpisaniu umowy cena za projekt rekuperacji jest odejmowana, a więc projekt wychodzi GRATIS.

rekuperacja Olkusz⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56