Rekuperacja Jarosław

Rekuperacją zajmujemy się już 21 lat i wiemy, co zrobić, żeby móc cieszyć się rześkim powietrzem w domu. Chętnie podzielimy się swoją wiedzą.

Planujesz zakup i montaż rekuperacji, a dodatkowo mieszkasz w Jarosławiu lub okolicach? Serdecznie zachęcamy do współpracy. Zostaw w formularzu swój numer telefonu lub adres mailowy, a my skontaktujemy się z Tobą lub skontaktuj się z naszym ekspertem Damianem wysyłając zapytanie mailowo pod adresem damian@rekuperatory-ask.pl oraz telefonicznie pod numerem 668 634 133.

Czy wiesz, że instalacje energooszczędne to same zalety? Nie tylko zdrowotne, ale także finansowe!

Montując rekuperację możesz liczyć na:

  • Ochronę przed smogiem
  • Brak uciążliwego hałasu z zewnątrz
  • Znika problem wilgoci w kuchni lub łazience
  • Brak szkodliwych alergenów w powietrzu
  • Brak uciążliwych owadów latem
  • Integrację z systemem inteligentnego domu
  • Brak grzybów, pleśni, pyłków kwiatowych
  • Szybkie usuwanie nieprzyjemnych zapachów z kuchni i łazienki

Na czym polega działanie rekuperacji?

Zadaniem rekuperacji jest stała wymiana brudnego, zanieczyszczonego powietrza na świeże, rześkie, czyste i wtłoczenie go do pomieszczeń. Strumienie powietrza wywiewane z budynku (czyli zanieczyszczonego) przechodzą przez wymiennik, gdzie zostawiają swoje ciepło. Następnie powietrze czyste przejmuje to ciepło (nawet do 95%) i dalej fachowo rozprowadzonymi kanałami, przemieszcza się po całym domu. Co ciekawe obie masy, chociaż spotykają się w wymienniku, to nie dochodzi między nimi do wymieszania.

Sprzyjające warunki w całym domu

Wilgoć w łazience lub kuchni, czy zaparowane szyby zimą, to zmora wielu domów. Jest na to skuteczne rozwiązanie – rekuperacja. Dzięki temu, że urządzenie dba o stały dopływ świeżego powietrza, problem wilgoci praktycznie nie występuje. Oprócz tego nieprzyjemne zapachy powstałe podczas gotowania są szybko usuwane. Nie trzeba otwierać okien, aby przewietrzyć pomieszczenie, ponieważ rekuperator zrobi to za ciebie. Przez cały czas możesz korzystać z czystego i świeżego powietrza w zaciszu swojego domu.

Odpowiednio wykonana instalacja energooszczędna to klucz do sukcesu

Prawidłowy montaż urządzenia zapewnia wiele korzyści. Jeśli chodzi o warunki cieplne, to instalacja rekuperacji jest w stanie odzyskać do 90% ciepła. Dodatkowe urządzenie wspomagające, na przykład Gruntowy Wymiennik Ciepła, ma za zadanie wstępne ogrzanie lub schłodzenie mas powietrza, które w końcowym etapie znajdą się w pomieszczeniu. Aby można było zamontować Gruntowy Wymiennik Ciepła, działka powinna posiadać odpowiednią wielkość. Duże znaczenie ma także rodzaj podłoża.

Czyste powietrze przez cały rok

Prawidłowe funkcjonowanie rekuperacji zapewnia świeże powietrze w całym domu, bez względu na porę roku. Jest to urządzenie całkowicie bezobsługowe, więc nie musimy wykonywać przy nim żadnych codziennych prac.

 

 

Czy rekuperacja hałasuje?

Prawidłowo wykonana instalacja rekuperacji, dobór właściwej izolacji, wielkości przewodów oraz technologii sprawia, że rekuperacja nie hałasuje głośniej niż lodówka. W ofercie, którą wysyłamy klientom, zawsze określamy poziom głośności każdego urządzenia.

Czy rekuperacja sprawdzi się w domu alergika?

Jak najbardziej! Jednym z zalet systemu rekuperacji jest właśnie ochrona pomieszczeń przed kurzem, roztoczami i alergenami znajdującymi się w powietrzu. Dzięki zastosowaniu filtrów o podwyższonej klasie, powietrze wtłaczane do wewnątrz jest oczyszczone z wszelkich szkodliwych zanieczyszczeń. Poza tym rekuperacja sprawia, że w domu nie rozwija się wilgoć, pleśń czy grzyby, co także może wywoływać alergie.

Czy warto przed rozpoczęciem budowy pomyśleć o rekuperacji?

Tak, ponieważ można naprawdę wiele zyskać. Po pierwsze, dzięki decyzji o rekuperacji, jest możliwość usunięcia kominów wentylacyjnych. Wiąże się to ze sporymi oszczędnościami. Po drugie inwestor może samodzielnie, którędy warto poprowadzić kanały wentylacyjne tak, aby instalacja przyniosła najwięcej korzyści domownikom. Po trzecie nasi inżynierowie podpowiedzą, które pomieszczenie będzie najlepsze na montaż rekuperatora, dzięki temu można je odpowiednio przygotować podczas budowy. Oprócz tego, w przypadku montażu GWC, warto wcześniej zadbać o wielkość działki.

Czy mogę liczyć na wsparcie techniczne po otrzymaniu oferty?

Tak. W naszej ofercie znajdziesz bezpłatne konsultacje. Takie niezobowiązujące spotkanie odbywa się w biurze, w miejscu budowy lub w trybie wideokonferencji.

Czy korzystacie z gotowych projektów rekuperacji?

Nie. Nasi inżynierowie opracowują własny projekt rekuperacji, uwzględniający wszystkie potrzeby klienta oraz dostosowany do zmian wprowadzonych na etapie budowy. Kupując u nas projekt, oszczędzisz czas i będziesz miał wpływ na wykonanie poszczególnych etapów instalacji.

Tagi : rekuperacja Katowice, rekuperatory Katowice,

rekuperacja Katowice ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56