Pompy ciepła Limanowa

Pompa ciepła to najbardziej popularne rozwiązanie do domu energooszczędnego. Wybór odpowiedniego rodzaju ogrzewania to niezwykle istotna kwestia. Klimat w Polsce nie należy do najcieplejszych, a według statystyk Limanowa słynie z mroźnych i śnieżnych zim.

Montujemy pompy ciepła w Limanowej i okolicy.

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatną ofertę dopasowaną do twoich potrzeb.

Znajdziesz nas pod adresem zapytania@rekuperatory-ask.pl lub numerem 12 346 16 42

Pompa ciepła to świetna alternatywa systemu ogrzewania. Jest to nowoczesne i urządzenie, które posiada same atuty.

Zalety zamontowania pompy ciepła w swoim domu:

 • Nie budujesz kominów wentylacyjnych (nie płacisz za wizyty kominiarza)
 • Nie musisz posiadać odpowiedniego miejsca na składowanie drzewa, węgla, pelletu
 • Nie obawiasz się wzrostu cen gazu (początkowe koszty przyłącza gazu są dosyć wysokie)
 • Energooszczędność i ekologia
 • Wyższy komfort życia i wygoda

W zależności od twoich potrzeb masz do wyboru dwa rodzaje pomp ciepła.

Pompy ciepła dzielą się na:

 • Pompy ciepła gruntowe (woda/woda, solanka/woda)
 • Pompy ciepła powietrzne (powietrze/powietrze, powietrze/woda, split, monoblok)

Pompa gruntowa to niezwykle efektywne źródło ogrzewania, nawet podczas ostrych mrozów. Dobrze sprawdzi się ponadto w dużych budynkach.

Nie wiesz, która pompa będzie dla ciebie najbardziej optymalna? Poczytaj o świetnym rozwiązaniu 2w1, czyli urządzeniu pracującemu jak połączenie pompy ciepła oraz rekuperacji.

Dodatkowo niektóre pompy ciepła posiadają funkcję chłodzenia i działają jak klimatyzatory.

Ciekawostka: Pompa zasilania jest jedynie energią elektryczną, dlatego przy dodatkowym wsparciu paneli fotowoltaicznych możesz zaoszczędzić jeszcze więcej! Zredukujesz koszty ogrzewania do minimum. Dom w Limanowej wyposażony w panele fotowoltaiczne oraz pompę ciepła to doskonała inwestycja na przyszłość.

W firmie ASK Energooszczędne Instalacje wykonujemy także panele fotowoltaiczne oraz rekuperację, a kupując u nas więcej usług, już na start otrzymujesz rabat.

Oszczędności

Nowoczesna pompa ciepła wychodzi o wiele korzystniej niż tradycyjne ogrzewanie gazowe. Wysokość oszczędności sięga nawet 30%. Co ważne, nie musisz już pamiętać o uzupełnianiu poziomu paliwa.

Poza tym pompa ciepła może być sterowana za pomocą aplikacji. Jeśli posiadasz system inteligentnego sterowania domem, to pompa ciepła będzie z nim współpracować. Możesz zarządzać ogrzewaniem i całą pompą ciepła nawet będąc na wakacjach.

Ochrona środowiska

Pompa ciepła nie wytwarza żadnych spalin ani toksyn, dlatego jest urządzeniem ekologicznym. Jeśli zależy ci na wsparciu planety, zainwestuj w energooszczędną pompę ciepła. Przyczynisz się do poprawy jakości atmosfery w Limanowej.

Zdrowie i wygoda

Pompa ciepła to urządzenie niezwykle funkcjonalne. Ułatwia codzienne życie i podnosi komfort życia. Nie ma obawy, że narażasz się na wdychanie szkodliwych substancji, pompa ciepła działa całkowicie bezobsługowo. Już na etapie projektowania domu przemyśl możliwość instalacji pompy ciepła w swoim domu.

 

 

Czy opłaca się montować pompę ciepła w starszym domu?

Wymiana starszego źródła ogrzewania na bardziej nowoczesne zawsze będzie opłacalna. W zależności od tego, z czego do tej pory korzystasz, szybko zauważysz różnicę. Pompa ciepła stoi na podium urządzeń pod względem opłacalności. Pompa ciepła może także stanowić wsparcie innego środka grzewczego.

Czy pompa ciepła ma jakieś wady?

Niezbyt liczne minusy dotyczące instalacji pompy ciepła, to między innymi dosyć wysoki koszt zakupu samego urządzenia. Oprócz tego minusem może być powiązanie pompy ciepła z energią elektryczną. Niektórzy wymieniają dodatkowo hałas, jednak, jeśli pompa ciepła jest zamontowana w odpowiednim pomieszczeniu, hałas nie będzie odczuwalny.

Ile kosztuje montaż pompy ciepła w Krakowie?

Cena zakupu urządzenia to mocno indywidualna kwestia. Dlaczego? Po pierwsze cena zależy od tego, na który rodzaj pompy ciepła się zdecydujesz. Do wyboru jest pompa powietrzna lub gruntowa. Pompy gruntowe z reguły są droższe niż powietrzne, ale przy tym bardziej efektywne. Ponadto cena pompy ciepła w Limanowej wynika z modelu urządzenia, wielkości czy mocy. Indywidualną wycenę możesz otrzymać, wypełniając formularz dostępny na naszej stronie.

W jaki sposób otrzymam wycenę na pompę ciepła?

Bardzo chętnie przygotujemy indywidualną ofertę dotyczącą pompy ciepła. Oferta zawiera:

 • różne warianty urządzeń dopasowane do twojego domu
 • cenę za instalację
 • cenę zakupu samego urządzenia
 • dane techniczne pomp ciepła.

W celu przygotowania oferty potrzebujemy informacji na temat projektu domu lub rzuty budynku, nazwę miejscowości oraz dane kontaktowe. Ważna jest także informacja na temat obecnego etapu budowy. Te wszystkie szczegóły pozwolą naszemu inżynierowi dobrać właściwe urządzenie.

Czy możliwa jest konsultacja na miejscu budowy?

Tak. Nasze biuro mieści się w Krakowie, dlatego przy etapie projektu domu lub fundamentów proponujemy spotkanie w formie wideokonferencji. Przy bardziej zaawansowanych pracach typu stan surowy otwarty lub zamknięty niezbędna jest wizyta inżyniera na miejscu inwestycji. Nie ma żadnego problemu, aby spotkanie dotyczące pompy ciepła odbyło się w Limanowej oraz okolicy.

pompy ciepła Limanowa ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56