Rekuperacja Leżajsk

21 lat naszej działalności z systemami energooszczędnymi pozwala nam nazwać siebie fachowcami w tej dziedzinie.

Potrzebujesz oferty na rekuperację? Wystarczy, że zostawisz numer telefonu lub adres mailowy a my chętnie przygotujemy bezpłatną wycenę – formularz.

Możesz również skontaktować się z naszym ekspertem Damianem wysyłając zapytanie mailowo pod adresem damian@rekuperatory-ask.pl lub telefonicznie pod numerem 668 634 133.

Nasze ekipy znajdziesz na terenie Leżajska i okolic!

Nie czekaj na skończenie budowy, już teraz możesz wiele zaoszczędzić na poszczególnych etapach prac.

Skorzystaj z formularza kontaktowego i dowiedz się więcej szczegółów.

Rekuperacja – kilka słów na ten temat

Rekuperacja to jeden z systemów instalacji energooszczędnych. Za pomocą kanałów wentylacyjnych dostarczane jest świeże i czyste powietrze do wszystkich pomieszczeń w domu. Pokoje typu łazienka, kuchnia, spiżarnia, korytarz generują wiele zapachów, które skutecznie usunie tylko rekuperacja.

Rozwiązanie na alergię

Ty lub ktoś z Twoich domowników cierpi na alergię? Rekuperacja to idealne rozwiązanie dla alergików oraz osób borykających się z chorobami górnych dróg oddechowych. Znacznie poprawia komfort codziennego życia. Poza tym, dzięki zamontowaniu filtrów o podwyższonej klasie, wszystkie szkodliwe alergeny są szybko usuwane z powietrza.

Jakie plusy wynikają z działania rekuperacji?

Brak uciążliwej wilgoci i pleśni

Dom energooszczędny to także dom z odpowiednią wentylacją. Pojawiająca się w domu wilgoć, grzyby czy pleśń może bardzo niekorzystnie wpływać na zdrowie wszystkich domowników. Jest to zjawisko o tyle groźne, że może prowadzić do rozwoju chorób, począwszy od alergii, kończąc na chorobach górnych dróg oddechowych, a nawet nowotworów. Dzięki temu, że w rekuperatorze następuje stała cyrkulacja powietrza, wspomniane rzeczy nie mają odpowiednich warunków do rozwoju.

Bezpieczny sen

Komfortowy i spokojny sen to podstawowy czynnik do regeneracji organizmu. Oddychając powietrzem, z którego usunięto zanieczyszczenia, nie cierpimy na migreny czy alergie, a to umożliwia nam bezproblemowe zaśnięcie. Poza tym dzięki nawiewowi świeżego powietrza w pomieszczeniach przeznaczonych do wypoczynku nie panuje zaduch. Rekuperacja to naprawdę dobre rozwiązanie.

Oszczędności

Decydując się na system instalacji energooszczędnej, jakim jest rekuperacja, można naprawdę sporo zaoszczędzić. Chociaż zakup rekuperatora początkowo wydaje się dużą inwestycją, to pierwsze oszczędności pojawiają się już w początkowej fazie budowy domu. Na przykład można zrezygnować z podwieszanych sufitów oraz przygotować na działce odpowiedni grunt pod montaż Gruntowego Wymiennika Ciepła.

Czy wiesz, że…

Gruntowy Wymiennik Ciepła to jedno z urządzeń wspomagających działanie całej instalacji. Dodatkowo oprócz tego możesz zaopatrzyć się w:

  • Filtry wstępne
  • Nawilżacze powietrza
  • Filtry antysmogowe
  • Chłodnice

Rekuperacja zapewnia dostęp do czystego powietrza przez 365 dni w roku.

 

 

Kiedy montować rekuperację?

O zainstalowaniu systemu rekuperacji dobrze jest pomyśleć już na wczesnym etapie planowania prac budowlanych. Dlaczego? Na przykład warto zawczasu wiedzieć, jak należałoby rozprowadzić kanały wentylacyjne oraz gdzie pozostawić otwory w trakcie budowania stropu. Dobry czas na montaż systemu to etap stanu surowego.

Czy rekuperację można zainstalować w starszym domu?

Oczywiście! Odpowiedni projekt rekuperacji, który możemy wykonać po bezpłatnym spotkaniu, pozwoli zorientować się w kosztach i zakresie prac. Warto pamiętać, że dodatkowe prace, takie jak rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych, wiążą się z większym remontem. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszelkie pytania związane z tym tematem.

Ja wyglądają poszczególne etapy współpracy?

Na podstawie otrzymanego projektu domu przygotowujemy bezpłatną ofertę. Następnie na miejscu budowy, w biurze lub w formie online można omówić techniczne aspekty instalacji z naszym specjalistą od rekuperacji. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy. Końcowe działania, takie jak montaż instalacji, rozłożone na poszczególne etapy.

Czy w ASK mogę zakupić projekt do pozwolenia na budowę?

Tak, nasi specjaliści posiadają kompetencje do wykonania takiego projektu. Dodatkowy bonus jest taki, że przy podpisaniu umowy, kosztu projektu są odejmowane. Wysokość opłaty za projekt zależy od wielkości domu.

Gdzie umieścić rekuperator?

Polecane miejsca na instalację urządzenia to:

  • kotłownia
  • poddasze
  • pomieszczenie gospodarcze
Czy mogę kupić samo urządzenie?

Chętnie wyślemy ofertę bez kosztów instalacji. Dodatkowo w naszym biurze można obejrzeć urządzenia oraz zapoznać się z aspektami technicznymi.

Tagi : rekuperacja Katowice, rekuperatory Katowice,

rekuperacja Katowice ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56