Rekuperacja Sandomierz

Sandomierz to miasto z bogatą historią. My swoją historię tworzymy już od ponad 20 lat. Czy to dużo? Z pewnością na tyle, że na temat instalacji energooszczędnych możemy już powiedzieć sporo. Cały czas rozwijamy swoją pasję i nabywamy wiedzy w tej dziedzinie, aby sprostać wymaganiom naszych klientów.

Czym się zajmujemy? Rekuperacja to nasza specjalność. Oferujemy urządzenia wysokiej klasy oraz profesjonalny montaż i doradztwo.

Jak można się z nami skontaktować? Napisz do naszego eksperta Damiana damian@rekuperatory-ask.pl lub zadzwoń pod numer 668 634 133

Oddychaj czystym powietrzem

Mnóstwo godzin w ciągu dnia przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych i nieodpowiednio wentylowanych. W szkole, miejscu pracy, w sklepie. Wiąże się to z mniejszym dostępem do świeżego powietrza, a to znacznie odbija się na zdrowiu. Bóle głowy, migreny, alergia, choroby dróg oddechowych, nowotwory, te wszystkie dolegliwości powodują zmniejszenie komfortu życia i utrudniają codzienne funkcjonowanie. O ile na jakość materiałów użytych do budowy wspomnianych wyżej instytucji nie mamy wpływu, to możemy mieć realny wpływ na powietrze w naszym domu. Jak? Rozwiązaniem tych problemów jest zamontowanie rekuperacji.

Główne atuty rekuperacji to między innymi:

 • Niższe koszty ogrzewania
 • Walka ze smogiem i zanieczyszczeniami z zewnątrz
 • Brak denerwujących owadów
 • Znika problem zaparowanych szyb
 • Oszczędności już na etapie projektowania domu
 • Szybka likwidacja nieprzyjemnych zapachów z łazienki i kuchni
 • Pomoc w walce z alergią
 • Podłączenie do systemu inteligentnego domu
 • Świeże powietrze na co dzień
 • Wyższy komfort życia
 • Odpowiednie warunki do pracy i nauki zdalnej
 • Ochrona planety

Oszczędności na każdym kroku

Planując zainstalowanie systemu rekuperacji, wielu kosztów można uniknąć już na etapie projektowania wymarzonego domu. Na przykład, rekuperacja umożliwia rezygnację z budowy kominów wentylacyjnych, a to już pierwsze oszczędności.

Oprócz tego rekuperacja wspomaga działanie ogrzewania, co ma spory wpływ na wysokość rachunków. Rekuperacja to inwestycja, której efekty będą widoczne bardzo szybko.

Montując GWC, czyli Gruntowy Wymiennik Ciepła możemy liczyć na wstępną obróbkę powietrza, zanim trafi ono do naszego domu. Wspomoże to działanie ogrzewania oraz klimatyzacji.

Zapomnij o owadach brzęczących nad uchem

Dla jednych może to być banalna sprawa, ale wielu osobom, które posiadają dom za miastem, irytujące owady nie dają w nocy spać. Jednym z powodów są pozostawione na noc szeroko otwarte okna, aby w pomieszczeniu nie panował zaduch. W przypadku rekuperacji ten problem znika samoistnie, ponieważ powietrze nawiewane do pokojów jest tak świeże, że nie ma potrzeby otwierania okien.

Integracja z systemem inteligentnego domu

Nie ulega wątpliwości, że system SmartHome ułatwia codzienne funkcjonowanie. Za pomocą aplikacji w smartfonie można sterować wieloma urządzeniami w domu, na przykład klimatyzacją, roletami, a nawet rekuperacją. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ zalecane jest, aby urządzenie do rekuperacji pozostawało włączone przez cały czas, nawet podczas naszej nieobecności.

Ochrona środowiska

Korzystając z rekuperacji, posiadasz realny wpływ na polepszenie stopnia zanieczyszczenia środowiska w przestrzeni wokół siebie oraz ochronę Ziemi. Rekuperacja wspomaga walkę ze smogiem.

 

 

Czy rekuperacja może zastąpić klimatyzację?

Nie i nie powinna. Dlaczego? Ponieważ rekuperator i klimatyzator to dwa odrębne urządzenia, o całkiem innym zastosowaniu. Klimatyzator ma za zadanie chłodzić pomieszczenie w upalne dni, natomiast rekuperator oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji mogących wywoływać alergię.

Oczywiście można zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, które wspomogą działanie rekuperacji, na przykład poprzez chłodzenie pomieszczenia. Nie są to jednak elementy zastępujące klimatyzację. Więcej szczegółów na temat dodatkowego wyposażenia rekuperacji udzielą nasi specjaliści.

Gdzie można zamontować rekuperator?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak wygląda projekt domu, ile wynosi wielkość danego pomieszczenia i innych. W większości wypadków urządzenie znajduje się w kotłowni, piwnicy, garażu lub na nieużytkowym poddaszu. Nasi inżynierowie chętnie podpowiedzą, jakie będzie najlepsze miejsce na montaż rekuperatora.

Potrzebuję uzyskać pozwolenie na budowę oraz projekt rekuperacji

Chętnie służymy pomocą w obu kwestiach. Doświadczenie naszych pracowników pozwala na wykonanie projektu do pozwolenia na budowę. Więcej informacji udzielimy mailowo lub telefonicznie.

Czy otrzymanie oferty z ASK wiąże się z kosztami?

Nie. Ofertę z naszej firmy otrzymujesz bezpłatnie. Ponadto zapraszamy do skorzystania z darmowej konsultacji (wideokonferencja, spotkanie w biurze, spotkanie na miejscu budowy).

Czy wentylacja w budynku jest konieczna?

Skutkiem braku wentylacji w domu jest powstawanie wilgoci, która generuje pleśń i grzyby. Ich rozwój w najbliższym otoczeniu prowadzi do poważnych chorób. Oprócz tego niewentylowane pomieszczenie przyczynia się do utraty ciepła, co wzmaga podkręcenie ogrzewania i wyższe rachunki. Brak wentylacji odbija się zatem na budynku, jak i na zdrowiu jego mieszkańców.

Jak często należy wykonać serwis rekuperatora?

Optymalny czas wykonania serwisu urządzenia wynosi 2 lub 3 lata. Obejmuje między innymi czyszczenie poszczególnych elementów, na przykład wymiennika ciepła oraz weryfikację stanu technicznego całego urządzenia.

Tagi : rekuperacja Katowice, rekuperatory Katowice,

rekuperacja Katowice ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56