Rekuperacja Tychy

Planujesz remont lub budowę domu w Tychach? Pomyślałeś już o rekuperacji?

Sprawdź i przekonaj się, że to inwestycja na miarę twoich potrzeb.

Zadzwoń pod numer 12 346 16 42 lub napisz zapytania@rekuperatory-ask.pl

Rekuperacja to niezbędny element wyposażenia domu energooszczędnego i konieczność dla wszystkich osób ceniących wysoki komfort życia.

Zdrowie, energia, oszczędności

Jak działa system wentylacji mechanicznej?

Rekuperacja to sprawnie działający system, którego celem jest dostarczenie powietrza do wszystkich pomieszczeń w domu. Przepływ powietrza odbywa się poprzez umiejscowione w konkretnych obszarach przewody wentylacyjne. Powietrze zużyte zostaje odprowadzone na zewnątrz, a w jego miejsce nawiewane jest suche i oczyszczone.

Ekologia i ochrona planety

Każdy posiadacz rekuperacji ma osobisty wpływ na jakość powietrza w swojej okolicy. To, że rekuperacja nie generuje żadnych szkodliwych oparów ani toksyn przyczynia się do lepszego samopoczucia nie tylko w domu, ale jest to także realne wsparcie dla planety.

Korzyści finansowe

Mniejsze wydatki na ogrzewanie będą odczuwalne już po pierwszym miesiącu korzystania z systemu rekuperacji. Dom energooszczędny generuje mniejsze straty ciepła, a to przedkłada się na rzeczywiste oszczędności.

Rekuperacja to przyszłość.

Oprócz tego jest to inwestycja w przyszłość, ponieważ w wypadku sprzedaży domu, rekuperacja podnosi jego wartość.

Dobre samopoczucie i lepszy sen

Już od dzieciństwa uczymy się, jak ważny dla organizmu ludzkiego jest sen. Dobrze, gdy może odbywać się w komfortowych warunkach, czyli w wentylowanym pomieszczeniu. Rekuperacja zadba o to, aby w sypialni nie panował zaduch i to bez konieczności wietrzenia oraz otwierania okien. Spokojny sen to gwarancja zdrowia i lepszego samopoczucia.

Zapomnij o alergii

Katar, zatkany nos, wysypka, kichanie – brzmi znajomo? Takie objawy towarzyszą alergii. Wiosną są one bardziej dokuczliwe, ponieważ uśpione w trakcie zimy drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć. Unoszące się w powietrzu pyłki stanowią silny alergen dla osób borykających się z problemami górnych dróg oddechowych. Rozwiązaniem jest zamontowanie w swoim domu systemu rekuperacji.

Dodatkowo urządzenie może zostać wyposażone w specjalne filtry o wyższej klasie, które są stworzone właśnie po to, aby wyłapywać szkodliwe cząsteczki.

Poza tym powietrze w całym domu jest bardzo dobrze nawilżone, więc osoby noszące soczewki nie muszą już obawiać się o suche oczy oraz ciągłe sięganie po krople do oczu.

Mieszkaj bezpiecznie

Czy wiesz, że rekuperacja świetnie poradzi sobie z problemem zaparowanych szyb? Dodatkowo usunie przykre zapachy z łazienki oraz te, które powstają w trakcie przygotowywania posiłków. Brak wilgoci nie prowadzi do rozwoju grzybów oraz pleśni. Rekuperacja to inaczej zdrowy dom.

Dom energooszczędny wyposażony w system rekuperacji to same korzyści:

 • Wysoki komfort życia
 • Zdrowy sen
 • Wsparcie w walce z alergią
 • Oszczędności
 • Mniejsze rachunki
 • Ochrona planety
 • Brak zaparowanych szyb

 

Czy firma ASK działa tylko na terenie województwa małopolskiego?

Montujemy rekuperację, pompy ciepła oraz klimatyzację na terenach Małopolski, Podkarpacia, Świętokrzyskiego oraz Śląska.

Czy wraz z projektem domu warto kupić gotowy projekt rekuperacji?

Gotowy projekt rekuperacji z reguły nie jest w stanie dostosować się do późniejszych zmian wprowadzanych w trakcie budowy. Z tego względu rekomendujemy wykonanie projektu rekuperacji w firmie, która będzie ją montować. Dzięki temu można uwzględnić preferencje inwestora oraz różne potrzeby domowników. Zamawiając projekt w ASK możesz otrzymać go bezpłatnie. Jak? Napisz do nas na zapytania@rekuperatory-ask.pl.

Co jest potrzebne do przygotowania oferty na system rekuperacji?

Informacje, jakie są niezbędne do tego, aby nasz inżynier przygotował ofertę to:

 • Etap budowy
 • Lokalizacja
 • Nazwa projektu domu lub rzuty
 • Dane kontaktowe
Co jest lepsze: klimatyzacja czy rekuperacja?

Klimatyzacja służy do chłodzenia pomieszczeń, natomiast celem rekuperacji jest zapewnienie świeżego powietrza. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ są to odrębne instalacje pełniące inne funkcje. Jeśli nie ma możliwości zakupu dwóch urządzeń, to warto pomyśleć o rekuperatorach z funkcją chłodzenia.

Na jakim etapie budowy należy zamontować rekuperację?

Decyzja o instalacji systemu wentylacji mechanicznej powinna zapaść już na początkowym etapie budowy. Z uwagi na to, że wczesne działania pozwolą zaoszczędzić sporo pracy i nakładu finansowego, można zgłosić się do nas już na etapie projektu. Najlepszy czas na decyzje to także etap stanu surowego otwartego lub zamkniętego.

Skorzystaj z bezpłatnego spotkania na miejscu budowy i porozmawiaj z naszym inżynierem na temat rekuperacji w twoim domu.

rekuperacja Tychy ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56