Pompy ciepła Nowy Sącz

Pompa ciepła w Nowym Sączu – dlaczego warto ją zamontować?

Pompa ciepła to jedno z bardziej skutecznych źródeł ogrzewania domu. Nie emituje do atmosfery spalin, toksycznych odpadów, sadzy, popiołu czy innych zanieczyszczeń. Nie powoduje smogu, dlatego jest rozwiązaniem mocno ekologicznym.

Pompa ciepła to świetna inwestycja na wiele lat. Energooszczędny budynek jest w dobrej kondycji i nie ponosi strat ciepła. Ponadto taka nieruchomość w Nowym Sączu posiadająca pompę ciepła, rekuperację czy klimatyzację, może zostać sprzedana drożej na rynku wtórnym.

Pompa ciepła jest:

 • Energooszczędna
 • Ekologiczna
 • Ekonomiczna

Oszczędzaj już na etapie projektu

Rozważenie zakupu pompy ciepła w Nowym Sączu może odbyć się na każdym etapie budowy domu. Warto jednak pomyśleć o tym jak najszybciej, z tego względu, że można sporo obniżyć koszty poszczególnych prac. Na przykład nie ma potrzeby montowania kominów wentylacyjnych. Jest to duży wydatek i całkiem zbędny przy instalacji pompy ciepła.

Rozważ również wykonanie projektu instalacji ogrzewania podłogowego oraz montaż paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić na rachunkach za prąd, a wszystkie instalacje będą mogły zostać rozprowadzone w sposób ułatwiający codzienne funkcjonowanie wszystkich domowników.

Sposób działania pompy ciepła zimą

Pompa ciepła jest najbardziej efektywna w miesiącach chłodniejszych, czyli w naszym klimacie jest to od października do końca kwietnia. Pompa ma za zadanie pozyskać ciepło z wody, gruntu lub powietrza, a następnie dzięki pracy sprężarki oddać je do kolejnego źródła, czyli instalacji wewnątrz domu. Nie ma obaw, że pompa ciepła może zamarznąć. Nowoczesne pompy ciepła są w stanie pracować nawet w temperaturach do -28°C, a taka temperatura w Nowym Sączu rzadko kiedy występuje.

Warto wiedzieć, że pompa ciepła sama w sobie nie wytwarza energii, tylko ją pobiera. Oprócz tego, że pompa ciepła jest w stanie ogrzać całe mieszkanie zimą, to dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia atmosfery.

Pompa ciepła monoblok

Pompa ciepła typu monoblok zawiera jednostkę zewnętrzną montowaną na zewnątrz budynku. Montaż tego typu pompy polega na wykonaniu instalacji hydraulicznej, dlatego jest dużo szybszy niż pompy typu split. Instalacja grzewcza powinna być odpowiednio zaizolowana przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Pompa monoblok jest większa niż pompa split.

Pompa ciepła split

Pompa ciepła typu split posiada jednostkę zewnętrzną oraz jednostkę wewnętrzną, dlatego zakres prac jest nieco większy niż w przypadku monobloku.

 • Ochrona środowiska
 • Bezobsługowo
 • Oszczędnie
 • Inteligentnie

Montując pompę ciepła w swoim domu możesz nią sterować z poziomu aplikacji. System SmartHome świetnie współpracuje z tego typu instalacjami.

Nie musisz już posiadać oddzielnego pomieszczenia lub zwiększać garażu i składować opał oraz martwić się stale wzrastającymi opłatami za drzewo czy pellet.

Potrzebujesz więcej szczegółów na temat pompy ciepła w Nowym Sączu?

Zadzwoń do naszego biura 12 346 16 42 lub napisz na zapytania@rekuperatory-ask.pl

 

 

Czym kierować się kupując pompę ciepła?

Istnieją pewne elementy, na które warto zwrócić uwagę, kupując pompę ciepła.
Należą do nich:

 • efektywność (określa ją współczynnik COP)
 • wydajność (pompa ciepła dopasowana do rodzaju budynku)
 • żywotność (okres działania pompy ciepła)
 • głośność (w zależności od wielkości działki)
 • wielkość (decyduje o umiejscowieniu pompy)
Czy pompa ciepła będzie działać bez instalacji fotowoltaicznej?

Panele fotowoltaiczne mają za zadanie wspierać działanie pompy ciepła w ten sposób, że dostarczą wyprodukowanej energii. Bez podłączenia do paneli pompa będzie korzystała z energii elektrycznej. Praca paneli polega więc na redukcji kosztów za prąd, jednak bez nich pompa także będzie działała.

Jak pompa ciepła ma się do ekologii?

Pompa ciepła to świetne rozwiązanie w trosce o środowisko. Dzięki temu, że pompa nie wytwarza żadnych toksyn ani spalin, nie szkodzi atmosferze. Ponadto moc pompy dobierana jest do konkretnego projektu domu, więc nie ma obaw o nadmierne straty energii.

Jak mogę otrzymać bezpłatną wycenę?

Wypełnij formularz dostępny na naszej stronie lub napisz na adres zapytania@rekuperatory-ask.pl, aby otrzymać darmową ofertę.
Dane, których potrzebujemy, aby przygotować wycenę, to:

 • Miejscowość
 • Nazwa projektu domu
 • Obecny etap budowy
 • Dane kontaktowe
Czy pompa ciepła posiada akcesoria dodatkowe?

Tak. Każda pompa ciepła może zostać wyposażona na przykład w dodatkowy zbiornik CWU.
Poza tym może to być pompka cyrkulacyjna do tłoczenia wody oraz zmiękczacz do wody.

pompy ciepła Nowy Sącz ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56