Rekuperacja Śląskie

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna, coraz częściej stosowana w domach prywatnych i budynkach publicznych. Prócz funkcji głównej – wentylującej spełnia także inne: oczyszczającą, energooszczędną, ogrzewającą i zdrowotną. Dzięki różnorodnym możliwościom w aspekcie miejsca montażu, przydaje się dosłownie wszędzie. W usługach montażu rekuperacji na terenie województwa śląskiego przoduje firma ASK Energooszczędne Instalacje. Wyróżnia ją dbałość o każdy szczegół, profesjonalizm, bogata wiedza i doświadczenie.

Mechanizm działania

Wentylacja powietrza za pomocą rekuperatora polega na wymianie powietrza. Zanieczyszczone z wnętrza pomieszczenia zostaje uwolnione na zewnątrz, jednocześnie zasysając czyste i świeże. Podczas chłodniejszych okresów w ciągu roku, może również podgrzewać wpuszczane masy. Zapobiega to “uciekaniu” ciepła do atmosfery, jednocześnie nie marnując dodatkowej energii. Przy montażu odpowiedniego urządzenia, jest w stanie pobierać darmowy prąd z gruntu. W środku mechanizmu zainstalowane są filtry – oczyszczają powietrze ze znajdujących się w nim zanieczyszczeń i kurzu. Nie pozwalają na przedostanie się do środka muchom i innym insektom. Należy wymieniać je regularnie, około raz w miesiącu. Następnymi funkcjami rekuperacji są jonizacja i regulacja wilgotności w pomieszczeniach.

Od projektu do montażu

Nie bez znaczenia jest wybór rekuperatora i sposób jego montażu. W tej kwestii najlepiej oddać sprawę do specjalisty. Cała instalacja wymaga projektu inżynierskiego, a urządzenie musi być dopasowane mocą i funkcjami do konkretnego budynku i potrzeb użytkowników. Na etapie stanu surowego zamkniętego budowy plan zostaje wdrożony w życie. Po zamontowaniu potrzebna jest jeszcze regulacja całego mechanizmu. Aby wytworzone ciepło i czyste powietrze nie wydobywało się ze szczelin, należy zamontować nieprzepuszczalne okna i drzwi i zadbać o dokładną izolację.

Profesjonalny wykonawca

Firm oferujących usługi związane z instalacją wentylacji jest na rynku coraz więcej. Wybierając tę właściwą, dobrze jest poczytać uzyskane wcześniej referencje i zobaczyć wykonane realizacje. Podmioty wykonujące kompleksowo projekt, montaż i późniejszy serwis będą strzałem w dziesiątkę. Należy do nich również ASK Energooszczędne Instalacje, wykonujący prace m.in. na terenie województwa śląskiego. Profesjonalizm i zadowolenie klientów powinny być jednymi z  kluczowych kryteriów wyboru.