Rekuperacja Podkarpackie

Rodzajem wentylacji, zyskującym coraz większą popularność jest rekuperacja. Cechuje się wieloma zaletami; oprócz swojego głównego zadania oczyszcza powietrze, ogranicza utratę ciepła, oszczędza zużywaną energię i dba o nie przedostawanie się kurzu i drobnych zanieczyszczeń do pomieszczenia. Zainstalować ją można w różnego rodzaju budynkach – zarówno domach jednorodzinnych jak i urzędach czy hotelach. Na całym terenie województwa podkarpackiego specjaliści z firmy ASK Energooszczędne Instalacje dbają o prawidłowy montaż nowych rekuperacji oraz serwisują i przywracają do pełnej sprawności te wcześniej zainstalowane.

Szereg pozytywów

Mechaniczna wentylacja to nie tylko wymiana powietrza. Rekuperacja wypuszczając “zużyte” powietrze z wewnątrz, zaciąga czyste ze środowiska, przy okazji oczyszczając je i ogrzewając. Zamontowane w środku filtry służą do jonizacji a także pozbycia się z przepuszczanej masy brudu, bakterii, alergenów i drobnych insektów. Minimalizuje to gromadzenie się w pomieszczeniu kurzu i drobnoustrojów. Kolejną zaletą tej instalacji jest dbanie o prawidłowy poziom wilgotności w budynku. Oszczędność energii uzyskanej dzięki spadkowi utraty ciepła jest nie tylko korzystne dla portfela właściciela, lecz także i dobre dla otoczenia.

Instalacja rekuperacji

Rekuperacja wymaga sporządzenia przez specjalistę projektu inżynierskiego. Zostaje on wprowadzony w życie przy budowie domu (lub budynku innego przeznaczenia), na etapie stanu surowego zamkniętego. Musi on zawierać m.in. dopasowaną do potrzeb użytkowników moc urządzenia wraz z jak najmocniejszym odzyskiem ciepła, dobrze rozplanowane przewody wentylacyjne i kanały. Bardzo istotna jest dobra izolacja wykonywana przy montażu oraz dobór szczelnych okien i drzwi. Prawidłowa regulacja całego systemu dopełni prawidłowo działającą całość.

Zaufaj specjaliście

Wraz ze wzrostem zainteresowania systemem rekuperacji, rośnie też liczba firm zajmujących się tą dziedziną. Jak przy wszystkich usługach, należy najpierw sprawdzić, z kim mamy do czynienia, jakie są referencje i zapoznać się z wcześniejszymi realizacjami. Aby ta inwestycja służyła jak najdłużej, głównym czynnikiem decyzyjnym powinno być profesjonalne podejście i umiejętności osób wykonujących usługę. Najlepiej udać się do przedsiębiorstwa oferującego kompleksowy serwis, od zaprojektowania do instalacji i regulacji prawidłowo dobranego rekuperatora. Jednym z takich podmiotów, cieszących się dużym zaufaniem klientów jest działająca na terenie województwa podkarpackiego ASK Energooszczędne Instalacje.