Rekuperacja Sucha Beskidzka

Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Sucha Beskidzka zajmuje niechlubne czołowe miejsce, wśród najbardziej zanieczyszczonych miast województwa małopolskiego.

Mieszkasz w Suchej Beskidzkiej lub okolicy? Czy wiesz, że możesz mieć spory wpływ na następny ranking. W jaki sposób? Zamontuj w swoim domu rekuperację.

Czysto, zdrowo i ekologicznie

Instalacje energooszczędne mają pozytywny wpływ na zmniejszenie efektu cieplarnianego, a tym samym nie szkodzą środowisku. Rekuperacja to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia. Ktoś z domowników cierpi na problemy skórne, problemy z oddychaniem lub alergię? Rekuperacja to skuteczne rozwiązanie na wiele dolegliwości:

 • Znika problem wilgoci
 • Rano nie musisz już wycierać mokrych szyb
 • Usuwanie zapachów z łazienki
 • Likwidacja oparów kuchennych
 • Zdrowy i niezakłócony sen
 • Szybciej schnące pranie
 • Pomoc dla alergików

Co to jest rekuperacja?

Zasada działania systemu rekuperacji opiera się na stałej wymianie powietrza zużytego na czyste. Obie masy powietrza płyną kanałami wentylacyjnymi, ale nie spotykają się ze sobą w żadnym miejscu. Dodatkowe akcesoria, w które można wyposażyć rekuperator, na przykład nawilżacze powietrza lub filtry, zagwarantują odpowiednią jakość powietrza oraz usuną nieprzyjemne zapachy z kuchni lub łazienki. W budynkach mieszkalnych każdego typu świetnie sprawdzą się nawilżacze HomeEvap.

Oszczędzaj i oddychaj czystym powietrzem

System rekuperacji wspomaga działanie systemu ogrzewania. Dodatkowo montaż Gruntowego Wymiennika Ciepła sprawi, że powietrze zostanie wstępnie ochłodzone lub ogrzane, zanim trafi ono do rekuperatora. Dzięki tym działaniom w domu wytwarzany jest przyjemny mikroklimat, a rachunki za ogrzewanie są dużo niższe.

Zainwestuj w zdrowy i spokojny sen

Odpowiednie nawilżenie pomieszczeń sprzyja lepszemu samopoczuciu, a to zapewnia bardziej komfortowy sen. Umysły osób, które się wysypiają, pracują wydajniej. Poza tym sen to prawdziwe lekarstwo. Dzięki rekuperacji w sypialni nie występuje zaduch. Rekuperacja to także brak uciążliwych owadów, much czy komarów. Zadbaj już dzisiaj o spokojny sen całej rodziny.

Skorzystaj z dofinansowania

Zakup i montaż rekuperacji, wchodzi w zakres Programu Czyste Powietrze. Po otrzymaniu wyceny możesz ubiegać się o rządową dotację na instalacje energooszczędne.

Zakup rekuperacji to świetna inwestycja na przyszłość!

 

 

Jakie rekuperatory dostępne są w ASK?

W celu doboru odpowiedniego rekuperatora nasz inżynier zapoznaje się z projektem domu, jego powierzchnią i innymi potrzebnymi informacjami. Nasza oferta zawiera różne warianty urządzeń takich firm, jak Zehnder, Theslagreen, Stiebel, Samsung, Flexit. Po otrzymaniu wyceny zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji.

Jakie usługi wykonuje ASK Energooszczędne Instalacje?

Oferujemy szeroki zakres usług. Oprócz rekuperacji wykonujemy także montaż powietrznych pomp ciepła, klimatyzacji, paneli fotowoltaicznych, elektryki oraz ogrzewania podłogowego. Decydując się na większą ilość usług, otrzymasz rabat.

Czy mogę zamówić w ASK tylko projekt lub kupić sam rekuperator?

Oczywiście. Wykonanie projektu do pozwolenia na budowę wykonują doświadczeni inżynierowie. Serdecznie zapraszamy do naszego biura na ulicy Zakopiańskiej 56 a/10, aby omówić szczegóły oraz zapoznać się z dostępnymi urządzeniami. Takie spotkanie może także odbyć się w trybie wideokonferencji.

Czy możliwe jest otrzymanie dotacji na wykonanie systemu rekuperacji?

Rządowy Program Czyste Powietrze zakłada różne kwoty dofinansowania na instalacje energooszczędne. Oprócz pompy ciepła czy ocieplenia, możliwe jest otrzymanie zapomogi na zakup i montaż systemu rekuperacji. Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów, napisz do nas na adres zapytania@rekuperatory-ask.pl lub zadzwoń 12 346 16 42

Czym różnią się poszczególne urządzenia do rekuperacji?

Rekuperator powinien być dopasowany do projektu domu. Urządzenia różnią się między innymi:

 • Rodzajem wymiennika ciepła
 • Zastosowanymi filtrami
 • Wielkością
 • Mocą
 • Głośnością

rekuperacja Sucha Beskidzka ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56