Rekuperacja Rzeszów

Oferujemy wydajną rekuperację w Katowicach i okolicach Katowic. Jeżeli chcesz otrzymać najlepszą ofertę rekuperacji na rynku to prosimy o kontakt z naszym ekspertem Damianem wysyłając zapytanie na e-mail damian@rekuperatory-ask.pl lub telefonem 668 634 133. Zapraszamy do współpracy.

Rekuperacja to energooszczędna instalacja, która dostarcza powietrze z zewnątrz, a będące wewnątrz, zanieczyszczone wyciąga z pomieszczenia. Filtruje kurz, większy brud i owady, a w chłodniejszych porach roku (gdy włączony jest system grzewczy) równocześnie ogrzewa zaciągane powietrze. W ten sposób umożliwia ograniczenie utraty ciepła i zmniejsza ilość energii potrzebnej do ogrzania domu. Wykorzystywana jest zarówno w budynkach publicznych, jak i również prywatnych.  

Szereg korzyści

Dbanie o środowisko i oszczędność to nie jedyne zalety rekuperacji. Z pewnością można zaliczyć do nich także stały dopływ świeżego powietrza. Zamontowane filtry nie pozwalają, aby do pomieszczenia dostał się kurz i drobne zanieczyszczenia, a także owady takie jak muchy, czy komary. Oprócz filtrowania, rekuperator jest w stanie także oczyszczać z bakterii i wirusów oraz wykonywać jonizację. Najważniejszym atutem, dzięki wszystkim wymienionym powyżej, jest ochrona zdrowia.

Rekuperacja a projekt

Rekuperacja może zostać zastosowana w każdym budynku. Jednak aby tak się stało, konieczne jest zaplanowanie rodzaju wentylacji już na etapie projektu budowy. Wcześniej powinien być skonsultowany ze specjalistą i posiadać swój schemat inżynierski. Pierwszy etap montażu odbywa się w stanie surowym zamkniętym. Najlepiej wybrać sprzęt o najwyższym możliwym odzysku ciepła i rozwinąć jego możliwości o gruntowy wymiennik, by mógł pozyskiwać energię także z ziemi. Dobrze opracowany projekt pozwoli na ciągłą pracę i zwiększenie wydajności w razie potrzeby. 

Wybór wykonawcy 

Wybierając firmę do instalacji rekuperacji należy zwrócić uwagę na doświadczenie i opinie na temat danego montażysty. ASK Energooszczędne Instalacje to przedsiębiorstwo zatrudniające specjalistów z profesjonalnym podejściem w swojej dziedzinie. Zapewnia kompleksowe podejście do tematu i oferuje swoje usługi m.in. na terenie Rzeszowa. Zajmuje się wszystkim, od przygotowania projektu, przez pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia, po instalację i serwisowanie.