Rekuperacja Rzeszów

Oferujemy wydajną rekuperację w Rzeszowie i okolicach Rzeszowa. Jeżeli chcesz otrzymać najlepszą ofertę rekuperacji na rynku to prosimy o kontakt z naszym ekspertem Damianem wysyłając zapytanie na e-mail damian@rekuperatory-ask.pl lub telefonem 668 634 133. Zapraszamy do współpracy.

Rekuperacja to energooszczędna instalacja, która dostarcza powietrze z zewnątrz, a będące wewnątrz, zanieczyszczone wyciąga z pomieszczenia. Filtruje kurz, większy brud i owady, a w chłodniejszych porach roku (gdy włączony jest system grzewczy) równocześnie ogrzewa zaciągane powietrze. W ten sposób umożliwia ograniczenie utraty ciepła i zmniejsza ilość energii potrzebnej do ogrzania domu. Wykorzystywana jest zarówno w budynkach publicznych, jak i również prywatnych.

Szereg korzyści

Dbanie o środowisko i oszczędność to nie jedyne zalety rekuperacji. Z pewnością można zaliczyć do nich także stały dopływ świeżego powietrza. Zamontowane filtry nie pozwalają, aby do pomieszczenia dostał się kurz i drobne zanieczyszczenia, a także owady takie jak muchy, czy komary. Oprócz filtrowania, rekuperator jest w stanie także oczyszczać z bakterii i wirusów oraz wykonywać jonizację. Najważniejszym atutem, dzięki wszystkim wymienionym powyżej, jest ochrona zdrowia.

Rekuperacja a projekt

Rekuperacja może zostać zastosowana w każdym budynku. Jednak aby tak się stało, konieczne jest zaplanowanie rodzaju wentylacji już na etapie projektu budowy. Wcześniej powinien być skonsultowany ze specjalistą i posiadać swój schemat inżynierski. Pierwszy etap montażu odbywa się w stanie surowym zamkniętym. Najlepiej wybrać sprzęt o najwyższym możliwym odzysku ciepła i rozwinąć jego możliwości o gruntowy wymiennik, by mógł pozyskiwać energię także z ziemi. Dobrze opracowany projekt pozwoli na ciągłą pracę i zwiększenie wydajności w razie potrzeby.

rekuperacja Rzeszów

Wybór wykonawcy

Wybierając firmę do instalacji rekuperacji należy zwrócić uwagę na doświadczenie i opinie na temat danego montażysty. ASK Energooszczędne Instalacje to przedsiębiorstwo zatrudniające specjalistów z profesjonalnym podejściem w swojej dziedzinie. Zapewnia kompleksowe podejście do tematu i oferuje swoje usługi m.in. na terenie Rzeszowa. Zajmuje się wszystkim, od przygotowania projektu, przez pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia, po instalację i serwisowanie.

Najczęściej zadawane pytania

Czy instalujecie systemy ASK wyłącznie w Rzeszowie?

Nie, działamy na całym terenie południowej Polski, głównie w obszarze województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Projekty i dystrybucję urządzeń oferujemy na terenie całego kraju oraz za granicą.

Czy możliwe jest połączenie klimatyzacji z rekuperacją?

Te dwa systemy bardzo dobrze ze sobą współgrają, zapewniając odzysk ciepła w energooszczędny sposób. Aby móc je ze sobą połączyć, należy odpowiednio rozmieścić instalacje doprowadzające i wyprowadzające powietrze z budynku.

W którym miejscu w domu należy zamontować rekuperator?

W instalacji rekuperatora najważniejsze jest to, aby był do niego szybki i łatwy dostęp. Ułatwi to serwisowanie, wymianę filtrów i czyszczenie. Idealnie więc będzie go umieścić w pomieszczeniu gospodarczym typu piwnica czy schowek.

Czy potrzebny jest projekt to montażu pompy ciepła?

Instalacja pompy ciepła nie wymaga specjalnego projektu. Jednak dla lepszego rozplanowania całego systemu lepiej jest uwzględnić to urządzenie już na etapie projektowania domu.

Jaką moc grzewczą powinna mieć pompa ciepła w moim domu?

Moc grzewcza pompy ciepła powinna pokrywać zapotrzebowanie na ciepło budynku. Istnieją dwa sposoby na oszacowanie go – za pomocą polskiej normy PN-EN 12831 przy wykorzystaniu wartości minimalnej temperatury w danej strefie klimatycznej, bądź też wykorzystując wskaźniki: dla domów dobrze zaizolowanych 50 W/m2, a dla tych średnio zaizolowanych 70 W/m2.

Jak długo posłuży mi pompa ciepła?

Producenci obiecują od 25 do nawet 50 lat żywotności pomp ciepła. Wszystko jednak zależy od dbałości o urządzenie i warunki, w jakich będzie pracować

Jaka jest różnica między wentylacją a klimatyzacją?

Choć niektórzy mylą te pojęcia, są to dwie zupełnie różne rzeczy. Klimatyzacja ma za zadanie osiągnięcie i utrzymanie ustalonych wcześniej warunków (temperatury lub wilgotności). Z kolei wentylacja polega na wymianie powietrza, bez wpływu na jego parametry, tj. dostarczaniu świeżego powietrza z zewnątrz i usuwaniu zanieczyszczonego z wewnątrz pomieszczenia.

Co oznaczają skróty COP i EER?

Oba te skróty odnoszą się do efektywności klimatyzatorów. COP to współczynnik ich wydajności, a EER to wskaźnik efektywności energetycznej.

Czy opłaca się inwestycja w panele fotowoltaiczne?

Inwestycja w fotowoltaikę zawsze się zwraca. Czas jednak jest zależny od aktualnie panujących warunków, jak cena paneli czy koszt prądu z sieci energetycznej. Taka instalacja podnosi również wartość posiadanej nieruchomości.

Czym pokryć dach pod fotowoltaikę?

Instalację fotowoltaiczną można wykonać na każdym pokryciu dachowym. Należy jednak pamiętać o innych istotnych elementach – kącie nachylenia dachu, jego wieku i stopniu zacienienia. Mają one wpływ na nakład pracy oraz poniesione koszty.

 

Tagi : rekuperacja Rzeszów, rekuperatory Rzeszów

Rekuperacja Rzeszów ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 26