Rekuperacja Legnica

Ostatnie dane ze stacji pomiarowej w Legnicy pokazują, że jakość powietrza w tym mieście nie jest zadowalająca. Mieszkasz w Legnicy? Ochroń przed smogiem siebie i swoją rodzinę i oddychaj świeżym powietrzem.

Zobacz naszą ofertę dla miasta Legnica

 • Darmowa wycena
 • Bezpłatne spotkanie na budowie
 • Projekt do pozwolenia na budowę gratis (więcej informacji pod numerem 12 346 16 42)

Dlaczego warto wybrać system rekuperacji?

Wentylacja mechaniczna to niezbędny element energooszczędnego domu. Podnosi poziom życia i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Zalet rekuperacji jest mnóstwo:

 • Zadba o spokojny sen
 • Dostarczy świeżego powietrza każdego dnia
 • Sprawi, że znikną zapachy z kuchni i łazienki
 • Zapewni ochronę przed smogiem

To tylko niektóre z korzyści, jakie płyną z zamontowania rekuperacji. Co jeszcze?

Zdrowie i wygoda

Niezakłócony sen to warunek dobrego samopoczucia. Nie ma wątpliwości co do tego, że wypoczęty organizm lepiej funkcjonuje w ciągu dnia. Dzięki rekuperacji nie trzeba otwierać na noc okien, aby dostarczyć świeżego powietrza, więc nie docierają żadne hałasy z zewnątrz.

Poza tym urządzenie zadba o odpowiedni poziom nawilżenia, co z pewnością będzie na korzyść dla wszystkich noszących okulary lub soczewki. Krople do oczu wrócą do szafki, ponieważ powietrze nie będzie suche.

Spokojny sen każdego dziecka ma dla rodzica ogromne znaczenie dlatego dodatkowym plusem będzie to, że poprzez zamknięte okna nie dostaną się do pomieszczenia komary, muchy, czy inne brzęczące stwory, które mogłyby pogryźć śpiące dziecko.

Koniec alergii

Specjalnie dostosowane filtry, które można dokupić do rekuperatora jako akcesorium dodatkowe, nie przepuszczą żadnego alergenu. Pylące trawy, kurz i roztocza to prawdziwa zmora dla alergików. Dzięki rekuperacji alergicy będą mogli cieszyć się oczyszczonym powietrzem i oddychać bez przeszkód.

Rekuperacja to system dla każdego

Projektując dom, chcemy, aby posłużył on przez długie lata. Dlatego tym bardziej warto zdecydować się na wykonanie wentylacji mechanicznej w każdym pomieszczeniu.

Po pierwsze taka inwestycja szybko zwróci się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie w miesiącach zimowych lub klimatyzację latem. System rekuperacji wspomaga działanie ogrzewania oraz klimatyzacji, a korzyści będą widoczne już po pierwszym miesiącu użytkowania.

Po drugie dom energooszczędny to dobra lokata na przyszłość, ponieważ budynki wyposażone w dodatkowe instalacje typu pompa ciepła czy właśnie rekuperacja, są droższe przy sprzedaży.

Zadbaj o planetę

W trosce o naszą planetę chętnie korzystamy z ekologicznych rozwiązań. Czy wiesz, że rekuperator nie emituje żadnych szkodliwych substancji, gazów ani toksyn, które mogłyby zatruć środowisko? Jeśli chcesz przyczynić się do zmniejszenia efektu cieplarnianego w swojej okolicy, to wybierz rekuperację.

 

 

Co zrobić, żeby otrzymać ofertę na rekuperację?

Od otrzymania oferty dzieli cię tylko kilka kroków. Wystarczą informacje, takie jak:

 • Lokalizacja budowy
 • Etap prac (fundamenty, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty)
 • Dane kontaktowe (imię, nazwisko oraz telefon)
 • Rzuty i przekrój poziomu budynku lub nazwa projektu
Czy ASK montuje rekuperację w starszych domach?

Tak. Starsze domy nie mają dobrej wentylacji, dlatego w ramach wykonywania termomodernizacji zalecamy zamontowanie systemu wentylacji mechanicznej. Oprócz tego, że zniknie problem wilgoci, zaparowanych szyb i luster, to powietrze będzie pozbawione kurzu, świeże i czyste. Dodatkowo warto zainteresować się Programem Czyste Powietrze i skorzystać z możliwości rządowego dofinansowania.

Jakie akcesoria dodatkowe można dokupić do rekuperatora?

Do każdego urządzenia można wybrać opcje dodatkowe. Są to między innymi:

 • Filtr wstępny (wydłuża okres użytkowania filtrów)
 • Filtr wtórny (oczyszcza powietrze ze szkodliwych cząsteczek nawet do 85%)
 • Oczyszczacz powietrza (świetnie radzi sobie ze smogiem)
 • Gruntowy Wymiennik Ciepła (wstępna obróbka powietrza)
 • Nawilżacz (nawilży suche powietrze)
 • Moduł sterowania mobilnego (zdalne sterowanie systemem)
Jaki rejon obsługuje firma ASK?

Obecnie działamy na terenie Legnicy, Wrocławia, Nysy, Kłodzka i okolic tych miast. Poza tym nasze ekipy spotkasz na terenie województwa świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego.

Ile kosztuje wycena?

Wycena jest i będzie zawsze gratis. Dodatkowo podpisując z nami umowę na wykonanie instalacji, otrzymasz gratis projekt do pozwolenia na budowę.

rekuperacja Legnica ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56