Pompy ciepła Wieliczka

Dlaczego warto zainwestować w montaż pompy ciepła w Wieliczce?

Pompa ciepła korzysta z energii odnawialnej, jest więc urządzeniem w pełni ekologicznym. Przenosi czynnik chłodniczy do instalacji znajdującej się w budynku i tym sposobem ogrzewa pomieszczenia wewnątrz.

Montując pompę ciepła w Wieliczce, oszczędzasz na budowie osobnego pomieszczenia typu kotłownia oraz na wzniesieniu kominów wentylacyjnych.

Pompa ciepła to świetna inwestycja w zdrowie oraz widoczne korzyści finansowe.

Rodzaje pomp ciepła ze względu na rodzaj pobieranej energii:

 • Wodne (pobiera energię w wody)
 • Powietrzne (split lub monoblok)
 • Gruntowe (pobiera energię z gruntu)

Do wyboru jest mnóstwo modeli, w zależności od twoich potrzeb. Przed zakupem pompy ciepła należy wziąć pod uwagę szereg czynników typu głośność, wielkość, moc czy rodzaj urządzenia. Skorzystaj z naszej wiedzy i wybierz takie urządzenie, które skutecznie ogrzeje cały dom.

Ciekawostka: Niektóre pompy ciepła posiadają także funkcję chłodzenia.

Urządzenia, które polecamy w ASK Energooszczędne Instalacje to między innymi:

 • Daikin
 • Panasonic
 • Stiebel
 • Mitsubishi
 • Kaisai

Co jeszcze oferuje ASK Energooszczędne Instalacje?

 • Bezpłatna wycena
 • 21 lat doświadczenia
 • Nowoczesne pompy ciepła
 • Profesjonalne doradztwo
 • Wykonanie projektu instalacji

Dlaczego pompa ciepła to dobre rozwiązanie?

Pompa ciepła to wygodne i bezobsługowe urządzenie, które przez cały rok dostarczy ciepła do twojego domu. Nowoczesne pompy ciepła posiadają również funkcję chłodzenia, która okazuje się przydatna w miesiącach letnich. Pompa ciepła w Wieliczce z pewnością podwyższy komfort życia oraz podniesie wartość rynkową nieruchomości. Domy energooszczędne są teraz w cenie.

Skorzystaj z możliwości dofinansowania

Budowanie domu lub termomodernizacja to stale niekończące się wydatki. Jeśli myślisz o zamontowaniu pompy ciepła, ale odkładasz tę inwestycję z powodu finansów, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość.

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu ochronę środowiska i walkę ze smogiem, dlatego od jakiegoś czasu istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na zakup i montaż instalacji energooszczędnych typu pompa ciepła, rekuperacja, fotowoltaika. Kwota dotacji uzależniona jest od wysokości dochodów. Bardziej szczegółowe informacje można otrzymać na oficjalnej stronie programu. W ASK Energooszczędne Instalacje pomagamy otrzymać dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła w Wieliczce.

Więcej informacji na temat pomp ciepła otrzymasz dzwoniąc do naszego biura pod numerem telefonu 12 346 16 42, lub pisząc na adres zapytania@rekuperatory-ask.pl

Ochrona zdrowia i planety

Wieliczka znajduje się niedaleko Krakowa, który niestety słynie z dużej ilości niebezpiecznego smogu. Jeśli masz na uwadze dobro swojej rodziny, to koniecznie jak najszybciej zamontuj efektywną pompę ciepła, aby przyczynić się do ochrony środowiska w twoim rejonie. Pompa ciepła nie wytwarza szkodliwych dla zdrowia gazów, toksyn czy spalin. Pomieszczenie, w którym znajduje się pompa ciepła jest czyste. Poza tym nie martwisz się rosnącymi kosztami drewna, węgla czy innego opału.

Nie ma potrzeby codziennego obsługiwania pompy ciepła, a co więcej sterowanie może odbywać się poprzez mobilną aplikację. Nawet będąc na zimowym urlopie, możesz kontrolować wysokość temperatury w domu i w razie potrzeby zmienić ustawienia.

Długoterminowe korzyści

Oprócz tego, że każdy dom wyposażony w pompę ciepła zalicza się do kategorii energooszczędnych, co znajduje odbicie w niższych rachunkach, to jest również droższy podczas sprzedaży. Dodatkowo, gdy zamontujesz panele fotowoltaiczne, korzystanie z pompy ciepła wyjdzie jeszcze korzystniej.

Napisz do nas, aby otrzymać również ofertę na panele fotowoltaiczne lub wypełnij formularz.

 

 

Ile kosztuje pompa ciepła w Wieliczce?

Pompy ciepła zaliczają się do najpopularniejszych w ostatnich latach źródeł ogrzewania. Wiele osób może być wystraszonych wysoką ceną urządzenia, jednak biorąc pod uwagę długofalowe korzyści zdrowotne, ekonomiczne i inne, pompa ciepła naprawdę się opłaca. Na cenę instalacji pompy ciepła składa się model urządzenia, powierzchnia budynku, otrzymane dofinansowania i inne czynniki.
Aby otrzymać bezpłatną ofertę na pompę ciepła w Wieliczce, dopasowaną bezpośrednio do projektu domu napisz do nas lub zadzwoń.

Czy przed zakupem pompy ciepła można skorzystać z konsultacji?

Tak. ASK Energooszczędne Instalacje oferuje możliwość bezpłatnego spotkania:

 • W formie wideokonferencji
 • W biurze niedaleko Wieliczki (ul. Zakopiańska 56 a /10 Kraków)
 • Na miejscu inwestycji

Na takim spotkaniu inżynier może dokładniej poznać potrzeby inwestora oraz zobaczyć na żywo możliwość poprowadzenia instalacji. Dzięki temu można lepiej dobrać urządzenie oraz zaproponować jak najlepsze rozwiązania.

Jak mogę otrzymać bezpłatną ofertę na pompę ciepła w Wieliczce?

Od otrzymania darmowej oferty dzieli cię tylko jeden krok. Wypełnij formularz dostępny na naszej stronie, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych. Następnie podaj dane takie jak nazwa projektu oraz obecny etap budowy i poczekaj na przygotowanie oferty przez naszego inżyniera. Wycenę otrzymasz mailowo, a później możesz skorzystać z bezpłatnego spotkania, aby omówić szczegóły.

W jaki sposób prawidłowo dobrać moc pompy ciepła?

W celu prawidłowego działania pompy ciepła należy wziąć pod uwagę przede wszystkim moc urządzenia. Oblicza się ją na podstawie zapotrzebowania energetycznego budynku, czyli między innymi rodzaju stolarki okiennej, powierzchni czy rodzaju zastosowanej izolacji. Pompa o odpowiedniej mocy będzie w stanie skutecznie ogrzać budynek w miesiącach zimowych.

Jak często należy wykonać przegląd pompy ciepła?

Żywotność pompy ciepła określana jest przeważnie na 25 lat. Oczywiście wykonując regularne przeglądy, można wydłużyć okres użytkowania urządzenia. Przegląd zalecany jest szczególnie przed okresem grzewczym, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości i zapobiec większym awariom.

pompy ciepła Wieliczka ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56