Rekuperacja Opatów

Budujesz dom w Opatowie? ASK montuje rekuperację także w województwie świętokrzyskim

Rekuperacja dostarcza czystego powietrza przez 12 miesięcy w roku.

Jak działa system rekuperacji

Wiosną: usuwa alergeny, pyłki, brak zaduchu,
Latem: świeże powietrze bez potrzeby otwierania okien, usuwa uciążliwe i brzęczące nad uchem owady
Jesienią: brak wilgoci, zaparowanych szyb, szybciej schnące pranie
Zimą: wsparcie dla systemu ogrzewania, odzysk energii cieplnej

Dom wyposażony w rekuperację jest energooszczędny i funkcjonalny. Wygodne rozwiązanie, jakim jest sprawnie działający system rekuperacji, ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Wybierz rekuperację i już dziś wygraj walkę ze smogiem

Z miłości do planety

Rekuperacja nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Urządzenie nie emituje szkodliwych toksyn ani żadnych substancji. Wszystko to z troski o naszą planetę.

Zapomnij o szkodliwym smogu

Wentylacja mechaniczna ma za zadanie usunąć z pomieszczeń powietrze zanieczyszczone smogiem, pyłami, kurzem, roztoczami i innymi. W elemencie zwanym wymiennikiem ciepła następuje odzysk energii, następnie jest ona przekazywana do świeżych mas powietrza. Cały proces ma miejsce bez pomocy nagrzewnicy.

Rekuperacja to kapitał, który przyniesie wiele korzyści

Zalety rekuperacji

  • Wsparcie klimatyzacji i systemu ogrzewania
  • Niższe rachunki
  • Oszczędności w trakcie budowy
  • Wyższy komfort życia
  • Spokojny sen
  • Brak owadów w domu

Podnieść jakość swojego życia dzięki rekuperacji

Mieszkasz w Opatowie i zastanawiasz się nad montażem rekuperacji? To bardzo dobra inwestycja w zdrowie. Takie budynki mają większą wartość na rynku nieruchomości. Poza tym dzięki temu, że oddychasz czystym powietrzem, dbasz o swoje zdrowie i trzymasz lekarzy z daleka.

Ochrona przed hałasem

W jaki sposób rekuperacja może stanowić ochronę przed hałasem? To proste. Dzięki temu, że nie musisz już otwierać okien, aby przewietrzyć mieszkanie, możesz zdecydować się na stałe przeszklenia. Lepsza stolarka okienna i drzwiowa zapewni dobrą izolację akustyczną. Będzie to przydatne szczególnie wtedy, gdy twój dom znajduje się na osiedlu i tuż za płotem masz sąsiadów.

Rekuperacja zapobiega wilgoci i pleśni. Szybko likwiduje opary kuchenne powstałe podczas gotowania. Nie musisz borykać się z problemem zaparowanych szyb.

W zakresie montażu rekuperacji współpracujemy zarówno z firmami jak i inwestorami indywidualnymi w Opatowie i okolicach.

 

 

Jak często wykonuje się serwis rekuperatora?

Aby urządzenie działało poprawnie, należy regularnie dokonywać serwisu. Optymalny czas między jednym a drugim serwisem wynosi 1 rok. Może zajść potrzeba wcześniejszej wymiany filtrów, dlatego warto pamiętać o tym, aby podczas instalacji urządzenia zapewnić odpowiedni dostęp do rekuperatora.

Czy zadaniem rekuperacji jest tylko dostarczenie świeżego powietrza?

Nie. System rekuperacji to naprawdę wiele zalet ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Zacznijmy od tego, że rekuperator służy do ochrony przed smogiem oraz szkodliwymi zanieczyszczeniami. Następnie pomaga w usuwaniu alergenów, pyłków, kurzu, wirusów- co ma spory wpływ na jakość życia domownika, który jest alergikiem. Pomaga w likwidacji nieprzyjemnych zapachów z łazienki. To tylko niektóre z atutów, jakie zapewnia sprawnie działający system rekuperacji.

Czy potrzebuję rekuperację, jeśli w moim domu działa już klimatyzacja?

Można odpowiedzieć: to zależy. Jeśli chcesz oddychać świeżym powietrzem, uniknąć skutków smogu, lepiej wypoczywać i zadbać o zdrowie, to zdecyduj się na rekuperację. W przypadku, gdy chcesz tylko schłodzić temperaturę w mieszkaniu, wybierz klimatyzację. To całkiem inne instalacje, dlatego sam zadecyduj, która instalacja będzie spełniała twoje potrzeby.

Jak wyglądają poszczególne etapy prac?

I Etap: Przygotowanie oferty
II Etap: Bezpłatne spotkanie (w biurze, online, na miejscu budowy)
III Etap: Rozłożenie instalacji
IV Etap: Podłączenie rekuperatora, regulacja urządzenia, uruchomienie

Jakie urządzenia proponuje ASK?

Rekuperatory, które posiadamy w ofercie, są modelami najwyższej klasy. Wśród marek, które proponujemy, można wyróżnić: Theslagreen, Zehnder, Flexit, Mitsubishi, Stiebel i inne.

rekuperacja Opatów ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56