Pompy ciepła Niepołomnice

Wykonaliśmy już kilkaset montaży pompy ciepła w Niepołomicach i okolicy. Czy twój dom będzie następny? Czekamy już tylko na ciebie!

Dowiedz się, w jaki sposób możesz skorzystać z dofinansowania na pompę ciepła z Programu Czyste Powietrze i ciesz się ciepłem przez cały rok.

Bądź mądrzejszy niż sąsiad, który od pół roku czeka na podłączenie swojej inwestycji do sieci gazowej.

Zadzwoń do nas pod numer 12 346 16 42 lub napisz na adres zapytania@rekuperatory-ask.pl

Dobra cena i łatwy montaż

W naszej ofercie posiadamy różne modele urządzeń, dlatego z pewnością znajdziesz pompę ciepła spełniającą twoje potrzeby. Napisz do nas, aby otrzymać darmową wycenę z wariantami pomp ciepła znanych firm typu Panasonic, Mitsubishi czy Daikin.

Jak funkcjonuje pompa ciepła?

Pompa ciepła wykorzystuje energię pobraną z tak zwanego dolnego źródła (powietrza, wody lub gruntu) i przekazuje ją dalej do źródła górnego, czyli instalacji wewnątrz budynku. Tak w skrócie można opisać działanie pompy ciepła.

Rodzaje pomp ciepła ze względu na źródło ciepła

 • Pompa ciepła powietrzna
 • Pompa ciepła gruntowa
 • Pompa wodna

Najbardziej popularne są pompy powietrzne. Decyduje o tym niższa cena

Pompa ciepła to doskonała inwestycja

Domy wyposażone w instalacje energooszczędne to świetny krok w przyszłość. Pompa ciepła idealnie współpracuje z rekuperacją, ogrzewaniem podłogowym oraz panelami fotowoltaicznymi. Wszystkie systemu mogą być sterowane za pomocą smartfonu w aplikacji SmartHome.

Dodatkowo takie domy posiadają wyższą wartość na rynku nieruchomości i są droższe podczas sprzedaży. Kup pompę ciepła dzisiaj, a korzyści będą widoczne przez wiele lat.

Pompa ciepła korzyści:

 • Energooszczędność
 • Ochrona środowiska
 • Wyższy komfort życia
 • Sterowanie za pomocą SmartHome
 • Zdrowszy dom
 • Bezpieczeństwo i wygoda
 • Funkcjonalność i prosty montaż
 • Oszczędność na etapie budowy

 

 

Jak często należy wykonać serwis pompy ciepła?

Regularne przeglądy są konieczne do tego, aby przedłużyć żywotność urządzenia. Niektórzy producenci wymagają, aby obowiązkowy przegląd został wykonany przed końcem pierwszego roku użytkowania. Poza tym warto wykonywać coroczny serwis, aby jak najszybciej zapobiec możliwym usterkom prowadzącym do większych awarii całej instalacji.

ASK Energooszczędne Instalacje posiada ekipy serwisowe do pomp ciepła w Niepołomicach.

Czy pompa ciepła sprawdzi się tylko w nowym budownictwie?

Nie. Nowoczesne modele pomp ciepła potrafią działać na starszych instalacjach i skutecznie ogrzewać nawet starszy budynek. Istotną sprawą jest fakt czy dom jest dobrze zaizolowany, aby nie występowały żadne straty energii. Po otrzymaniu oferty umów się na bezpłatną wizytę na budowie, a nasz inżynier oceni możliwość wykonania pompy ciepła w twoim domu. Takie spotkanie może również odbyć się w postaci wideokonferencji lub w naszym biurze.

Czy pompa ciepła nie zamarznie przy niskich temperaturach?

Szczerze mówiąc przy klimacie, jakie występuje w Polsce zimą, nie ma takich obaw. Pompy ciepła mogą działać do ujemnych temperatur bez obawy, że zamarzną. W czasie wysokich mrozów pompa ciepła wykorzystuje grzałkę elektryczną jako dodatkowe źródło ciepła.

Jak dobrać moc pompy do budynku?

Moc pompy dobiera się na podstawie różnych parametrów. Przede wszystkim należy wyliczyć na podstawie powierzchni, a następnie uwzględnić zapotrzebowanie budynku na ciepło. Ponadto do obliczenia mocy warto uwzględnić ilość osób zamieszkujących dom oraz inne instalacje energooszczędne. Odpowiednia moc pompy ciepła to gwarancja dobrej pracy całego systemu. Na bezpłatnej konsultacji z inżynierem warto zapytać o powyższe informacje oraz dowiedzieć się, która pompa sprawdzi się w przypadku twojej inwestycji.

Co to jest COP i SCOP?

COP – Jest to stosunek ilości powietrza dostarczonego do ilości energii utraconej.
SCOP – Parametr określający całkowitą ilość energii wytworzonej w ciągu roku oraz pobranej energii elektrycznej.

pompy ciepła Niepołomnice ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56