Pompy ciepła Kraków

Pompa ciepła w Krakowie? Dowiedz się więcej na temat pompy ciepła.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła mieszkając w Krakowie?

Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie, które z całą pewnością wniesie jakość twojego życia na wyższy poziom. Z uwagi na to, że pompa ciepła nie emituje żadnych spalin ani toksyn, jest to urządzenie przyjazne dla alergików, astmatyków, lub osób posiadających problemy z oddychaniem. Pompa ciepła stanowi wsparcie dla ochrony środowiska, szczególnie gdy mieszkasz w Krakowie.

Pompa świetnie integruje się z systemem ogrzewania podłogowego, co generuje znacznie niższe rachunki w chłodniejszych miesiącach.

Zalety pompy ciepła:

 • Instalacja energooszczędna
 • Ekologiczne rozwiązanie
 • Wspomaga walkę z alergią
 • Podwyższa komfort życia
 • Chroni przed smogiem w Krakowie
 • Współpraca z systemem ogrzewania podłogowego
 • Oszczędności na etapie budowy
 • Wysoka wydajność
 • Bezpieczeństwo

W celu zapewnienia sprawnego działania pompy ciepła należy przygotować wcześniej projekt. Pozwoli to zaprojektować instalację w sposób wygodny dla wszystkich domowników, uwzględniających ich różne potrzeby.

Pompa ciepła to gwarancja zdrowia całej rodziny

Jeśli twój dom

 • ma dobrą izolację
 • posiadasz ogrzewanie podłogowe
 • korzystasz ze sporej powierzchni działki….

….to pomyśl o zakupie pompy ciepła!

Zapomnij o składowaniu drzewa, węgla, pelletu!

Pompa ciepła skutecznie ogrzeje cały dom bez twojego udziału. Nadaje się także do biur lub większych obiektów przemysłowych.

Pompa ciepła to ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie. Sprawi, że każdy zimowy dzień spędzony w twoim domu będzie prawdziwą przyjemnością. Pompa ciepła jest funkcjonalna i nie wymaga obsługi. Ponadto jest bezpieczna i wygodna.

Zadbaj o swoje zdrowie oraz o środowisko, w którym mieszkasz. Pompa ciepła w Krakowie to naprawdę dobry wybór.

Jeśli chciałbyś otrzymać bezpłatną ofertę i dowiedzieć się, który model pompy ciepła będzie pasować do twojego domu, to wypełnij krótki formularz.

Jesteśmy także dostępni pod numerem telefonu: 12 346 16 42 lub adresem zapytania@rekuperatory-ask.pl

 

 

Na ile starczy pompa ciepła?

Trudno jednoznacznie określić konkretną liczbę, ponieważ obecne nowoczesne modele pomp ciepła są urządzeniami najwyższej klasy i energooszczędnymi. Szacowany czas żywotności urządzenia przewiduje się na około 25 lat. Podobnie, jak to wynosi w stosunku do pieca na gaz. Regularne serwisy z pewnością przyczynią się do wydłużenia tego okresu.

Czy pompę ciepła mogę zamontować w starszym budynku?

Tak, pompa ciepła to zawsze dobry pomysł, bez względu na to, czy jest to nowe budownictwo, czy nieco starsze. Należy jednak mieć świadomość, że zakres prac będzie nieco większy. Smog w Krakowie jest naprawdę spory, dlatego, aby nie dokładać do środowiska spalin z tradycyjnego pieca, zainwestuj w nowoczesną i ekologiczną pompę ciepła. Ponadto możesz starać się o otrzymanie dofinansowania na zakup i instalację pompy ciepła w Krakowie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Programu Czyste Powietrze.

Czym różni się pompa ciepła powietrzna od gruntowej?

Zasada działania zarówno pompy ciepła na powietrze, jak i pompy gruntowej jest taka sama. Jedyna różnica polega na tym, skąd pompa ciepła pobiera energię do dalszego procesu ogrzewania. Pompa gruntowa wykorzystuje energię z gruntu, natomiast pompa powietrza, jak wskazuje nazwa, z powietrza. Przy montażu pompy gruntowej należy uwzględnić powierzchnię działki. Pompa gruntowa jest bardziej efektywna.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pompy ciepła?

Istnieją pewne parametry, które pozwolą określić, czy dana pompa ciepła będzie odpowiednia do twojego budynku. Przede wszystkim zwróć uwagę na wielkość i moc pompy ciepła i jej działanie w niskich temperaturach. Poza tym na rodzaj pompy (powietrze, woda, grunt). Oprócz tego sprawdź efektywność energetyczną urządzenia. Różne modele urządzeń możesz obejrzeć w naszym biurze w Krakowie.

Czy pompa ciepła wychodzi drożej niż inne źródło ogrzewania?

Pompa ciepła należy do najbardziej opłacalnego źródła energii. Chociaż cała inwestycja może wydawać się droga, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę cenę samego urządzenia, to dalsze miesiące pokazują, że taka inwestycja się opłaca. Nie musisz już posiadać miejsca na składowanie drzewa, węgla czy innego opału. Poza tym pompa ciepła jest urządzeniem całkowicie bezobsługowym. Dodatkowo nie martwisz się wzrostem cen za gaz. Pompa ciepła rocznie wychodzi o połowę taniej niż ogrzewanie gazowe.

pompy ciepła Kraków ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 56