Poznaj zalety instalacji energooszczędnych

Poznaj zalety instalacji energooszczędnych

Stale rosnące koszty za energię elektryczną mogą przyprawiać o ból głowy. Inwestorzy wciąż szukają idealnych rozwiązań, aby ich dom stał się jak najbardziej energooszczędny, a rachunki niższe. Po wybraniu projektu domu warto od razu rozważyć, jakie instalacje energooszczędne będą w nim potrzebne. Skąd ten pośpiech? Otóż wcześniejsze decyzje pozwolą zaoszczędzić wielu kosztów oraz dodatkowych prac. Zalicza się do nich na przykład rezygnację z budowy kominów wentylacyjnych lub zakup gotowego projektu rekuperacji.

Jakie instalacje warto zamontować w nowo powstającym budynku?

Czy możliwe jest zmniejszenie rachunków do minimum?

Dlaczego warto rozważyć zakup i montaż wielu instalacji?

Rodzaje instalacji energooszczędnych dostępnych w ASK Energooszczędne Instalacje:

 • Rekuperacja
 • Pompy ciepła powietrzne
 • Klimatyzacja
 • Fotowoltaika
 • Ogrzewanie podłogowe
 • Instalacje wodno-kanalizacyjne

Rekuperacja to widoczne korzyści

Jak działa rekuperacja? Zadaniem systemu rekuperacji jest dostarczenie świeżego i czystego powietrza do wybranych pomieszczeń w domu oraz usunięcie z nich powietrza zatrutego szkodliwymi toksynami, smogiem lub alergenami. Rekuperację montuje się w garażu, na strychu, w kotłowni lub w pomieszczeniu gospodarczym. Przygotowany projekt rekuperacji przez wykwalifikowanych specjalistów umożliwi również wybranie najbardziej odpowiedniego rekuperatora, który spełni potrzeby domowników.

Zalety systemu rekuperacji:

 • Zapewnia świeże powietrze
 • Ochrona przed smogiem
 • Zapobiega wilgoci i pleśni
 • Wspomaga walkę z alergią
 • Usuwa nieprzyjemne zapachy z kuchni
 • Likwiduje parowanie szyb

Przy budowie domu dobrze jest przede wszystkim pomyśleć o systemie rekuperacji. Czy to tylko zbędny wydatek, czy rekuperacja dostarczy korzyści? Zarówno z punktu ekonomicznego, jak i zdrowotnego, rekuperacja to świetna inwestycja. Dlaczego?

Po pierwsze system rekuperacji stanowi ochronę przed tak niebezpiecznym smogiem. Dom, w którym funkcjonuje rekuperacja stanowi bezpieczną oazę szczególnie dla osób cierpiących na alergie. Rekuperator zapewnia stały dostęp do świeżego i czystego powietrza, jednocześnie usuwając z pomieszczeń cząsteczki kurzu, alergenów, wirusów czy bakterii.

Ponadto zapobiega powstawaniu wilgoci oraz rozwijaniu się pleśni. Likwiduje nieprzyjemne opary kuchenne i łazienkowe. Oprócz tego rekuperacja zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, co z pewnością odczują osoby noszące soczewki kontaktowe.

Pompa ciepła na cały rok

Zalety pompy ciepła:

 • Cicha praca
 • Szybki i łatwy montaż
 • Dostarcza ciepło przez cały rok
 • Można otrzymać dofinansowanie

Drugą instalacją energooszczędną wartą uwagi jest pompa ciepła. Dlaczego warto zamienić stary kocioł gazowy na nowoczesną pompę ciepła? Odpowiedź jest oczywista.

Pompa ciepła to innowacyjne źródło ogrzewania, które dobrze funkcjonuje nie tylko w miesiącach zimowych. Niektóre modele mogą wesprzeć system klimatyzacji, a to z tego względu, że oferują funkcję chłodzenia.

Dodatkowo pompa ciepła jest urządzeniem w pełni ekologicznym, gdyż nie wytwarza szkodliwych toksyn. Montując pompę ciepła w swoim domu, wspierasz ochronę środowiska.

Fotowoltaika

Nie ma co ukrywać, że fotowoltaika stała się ostatnio bardzo popularna. Gdzie tkwi fenomen tej instalacji? Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne pozwalają uzyskać darmowy prąd i stać się niezależnym od sieci energetycznej. Praca paneli sprawia, że rachunki za energię elektryczną będą naprawdę sporo niższe. Korzystanie z instalacji oraz pobór prądu są darmowe. Jedyne koszty, jakie należy ponieść to cena zakupu i montażu paneli.

Kolejną korzyścią z posiadania paneli fotowoltaicznych jest fakt, że nie rujnują środowiska. Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej przyczynia się do zmniejszenia emisji tlenku węgla oraz dwutlenku siarki.

Inwestując w montaż instalacji fotowoltaicznej, przyczynisz się do poprawy jakości powietrza w twojej okolicy.

Poza tym fotowoltaika to oprócz rekuperacji i pompy ciepła jedna z instalacji, na którą można otrzymać dofinansowanie ze specjalnego rządowego programu Czyste Powietrze. Wysokość możliwej dotacji uzależniona jest od kilku czynników, między innymi od kwoty wynagrodzenia.

Koszty montażu paneli fotowoltaicznych dosyć szybko się zwrócą, a przy tym nieporównanie wzrośnie komfort życia całej rodziny.

Jeśli masz dosyć wciąż wzrastających kosztów za prąd oraz ogrzewanie, zdecyduj się na zakup pompy ciepła wraz z fotowoltaiką. Takie rozwiązanie to idealna inwestycja na przyszłość. Budynki energooszczędne mają większą wartość rynkową podczas sprzedaży. Dodatkowo oszczędzasz już na etapie różnych prac budowlanych. Na przykład przy pompie ciepła nie ma potrzeby wnoszenia kominów wentylacyjnych.

Zobacz naszą ofertę

Budujesz lub remontujesz dom? To świetnie się składa, ponieważ w ASK Energooszczędne Instalacje przygotowujemy bezpłatne oferty. Wszystko, co jest niezbędne do tego, aby ją otrzymać to wysłanie do nas wiadomości z nazwą projektu domu, obecnym etapie prac oraz lokalizacją. W ciągu kilku dni roboczych otrzymasz od nas darmową wycenę.

UWAGA! Starym i nowym klientom oferujemy rabaty. Przy zakupie większej ilości instalacji energooszczędnych otrzymasz od nas rabat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *