Sprzedaż urządzeń
i materiałów
Zapytania ofertowe,
Projekty, Realizacje

STRONA GŁÓWNA InstalacjePompy ciepła

Energooszczędne instalacje


Pompy ciepła

DLACZEGO POMPA CIEPŁA?
Pompa ciepła jest w chwili obecnej jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła. Jest to urządzenie ciche i czyste – nie wymaga osobnej kotłowni czy grawitacyjnej wentylacji. Wbrew utartym opiniom cena pompy jest przystępna dla przeciętnego inwestora, co sprawia, że nabycie tego urządzenia jest w zasięgu możliwości a okres zwrotu inwestycji krótszy. Przy szacowaniu kosztów pamiętaj – instalując pompę ciepła nie inwestujesz w kotłownię, kominy, zasobnik CWU, przyłącze gazu i instalację gazową wewnątrz budynku. Zyskujesz za to bezobsługowy, bezpieczny i tani w eksploatacji system, który w większości wariantów jest przystosowany również do chłodzenia latem.

JAK TO DZIAŁA?
Pompa ciepła to urządzenie służące do ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jest zasilane energią elektryczną a ciepło jest pobierane z gruntu bądź z powietrza zewnętrznego. Praca pompy opiera się na zasadach termodynamiki (zmiany stanów skupienia, temperatur i objętości) i pozwala jednostce na osiągnięcie wysokich współczynników efektywności COP, przekraczających nawet wartość 5 (co oznacza,
że z 1 kW pobranej energii urządzenie wytworzy 5 kW energii cieplnej).
Optymalnymi odbiornikami ciepła z pompy jest ogrzewanie podłogowe lub klimakonwektor – systemy niskotemperaturowe (pompa osiąga najwyższą sprawność, gdy produkuje wodę o temp. 30-35 st. Oczywiście nie ma to wpływu na temperaturę wody w zasobniku CWU, która może być znacznie wyższa).

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wielu renomowanych producentów , a ofertę przygotowujemy w jasny i przejrzysty sposób wraz z zestawieniem podstawowych parametrow dla poszczególnych producentów . Ponieważ nie jesteśmy zwiazani z konkretnym producentem służymy radą i pomocą w wyborze optymalnych dla Państwa urządzeń i rozwiazań   Aby poznać cenę interesującego Cię modelu lub dobrać odpowiednie dla Twojej inwestycji urządzenie, wypełnij formularz w dziale WYCENY lub skontaktuj się z naszym doradcą. 

 

*** Atlantic *** Panasonic *** LG *** Daikin *** Mitsubishi ***